Wpis z mikrobloga

@Mate400: jest dużo kandydatów szczególnie js, ale zapotrzebowanie też jest ogromne, jeden z moich klientów ma otwartą rekrutacje na prawie 20 stanowisk mid/senior ponad połowa z tego to react, problem z kandydatami na juniorów jest taki że większość nie umie zrobić dobrego drop downa bez tutoriala na youtubie, nie mówiąc o logowaniu do prostego api z jwt. To czy kandydat ma studia czy wczoraj skończył gimnazjum dla poważnej firmy nie ma
@Mate400: Różnie, nie ma reguły. W moim teamie najlepszym specem od sieci jest właśnie gość po technikum, bez studiów. Generalnie mało ludzi po bootcampach widziałem w cvkach, bo jestem z teamu testerskiego, nie developerskiego. Co mnie w sumie dziwi, bo do automatyzacji testów po takim szkoleniu również te osoby będą się nadawały.
@dididida: większość zadań rekrutacyjnych wygląda tak: dostajesz linka do api, masz się tam zalogować, masz trzymac token w store, masz robić pare getów na dwa może trzy endpointy, wyniki masz wstadzić do tabeli, zaimplementować proste szukanie (często parametryzując zapytanie do api) i do tego uwaga dla zaawansowanych PAGINACJA i DOCKER

to jest zadanie które przeciętny szympans potrafi zrobić po jednym tutorialu z youtube a myśmy dostawali takie rozwiązania że nie wiedziałem
@Mate400: nie ostatnio tylko od jakichś 5-10 lat :) i nadal zarobki są wysokie co dowodzi, że trzeba mieć mózg do tej pracy i z większośći hodowców jedbawników nie będzie komercyjnych programistów