Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, bardzo chciałbym rozpocząć jakiś swój biznes, własną działalność gospodarczą, robić coś dla siebie z perspektywą jakiegoś rozwoju. Generalnie nie mam żadnego fachu w ręku, znam się na logistyce i transporcie ale wolałbym nie prowadzić firmy transportowej bo szczerze mówiąc nie przepadam za tą branżą. W dodatku na inwestycje mam potężną sumę w wysokości 50k. Są w ogóle jakieś szanse na otworzenie czegokolwiek swojego z takim hajsem? #biznes #przedsiebiorczosc #przedsiebiorcy #januszebiznesu #firma #wlasnadzialalnosc #dzialalnoscgospodarcza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f3d79d28fce6809e1a68b46
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[===.....................................] 7% (16zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 3 lat działania AMW!
  • 9
@luk04330: pewnie nie firmę kurierską, a firmę która jest podwykonawcą kurierskiej czyli np dpd. Co nie zmienia faktu, że może sie kręcić, ale trzeba się trochę znać i mieć więcej niż 50k - samochody. Albo pójść w leasing - ryzyko większe.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli zadajesz takie pytania to się za to nie bierz... 50tyś? Odpowiedź brzmi tak. Ja otworzyłem firmę z kumplem mając jakieś 0zł zaplecza finansowego... Wszystko zależy od profilu działalności. Dla jednych nie potrzeba nic wkładu własnego, dla innych potrzebujesz dużo więcej. Co więcej, otwieranie firmy, nie znając się na danej dziedzinie to ryzyko porównywalne z hazardem... Równie dobrze mógłbyś iść do kasyna z taką kasą.
@AnonimoweMirkoWyznania nie bierz się za coś, na czym się nie znasz, bo jest wysokie prawdopodobieństwo, że polegniesz. Jeśli znasz się na TSL, to weź w leasing busa i zacznij sam jeździć po Europie ogarniając sobie samemu zlecenia z giełdy, albo jeszcze lepiej załóż firmę spedycyjną wyspecjalizowaną w jakiś kierunku, bądź w tym ekspertem. Hajs sam przyjdzie, jeśli będziesz pracował solidnie, a za 10 lat będziesz miał zespół ludzi i tylko doglądał biznesu.