Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego układ piramid jest odzwierciedleniem gwiazd w pasie Oriona i co ciekawe podobnie wybudowane są piramidy w Teotihuacan w Meksyku czy piramidy odnalezione w Chinach. Tyle, że układ ten był aktualny 10 500 lat temu, 5000 lat przed powstaniem piramidy Cheopsa. Mamy tu cywilizacje oddalone od siebie o wiele tys kilometrów i raczej nie kontaktujące się ze sobą.

#piramidy #egipt #meksyk #chiny #ciekawostki #astronomia #kiciochpyta
xandra - Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego układ piramid jest odzwierciedleniem gwiazd w p...

źródło: comment_1597855101FAzRx2at1Bwyc47SgIjR8D.jpg

Pobierz
  • 77
@xandra: wszyscy to widzieli na niebie i obserwując niebo z łatwością mogli stwierdzić, że jest to coś boskiego. Układ nie koniecznie musiał być precyzyjny i nie wiadomo od jak dawna patrzyli w niebo, może proporcje zostały zapisane o wiele wcześniej i z jakich przyczyn religijnych i według nich budowano.
@Qullion: patrzyli w niebo najmniej 1500lat. Az sie tak napatrzyli ze wiedzieli dokladnie jak wyglada kalendarz, kiedy beda przyplywyw, kiedy nil wyleje...
Az Ci ktorzy to wiedzieli zaczeli mamic glupich, ze maja wiedze od bogow i tak powstalo spoleczenstwo niewolnikow i kaplanow.

Najlepsze jest to ze dzis niewolnicy nadal wierza ze piramide moga zbudowac tylko bogowe (mularze)
@xandra: powiedz mi zatem, proszę, tak z przybliżeniem do 1 miliarda, ile jest konstelacji gwiezdnych w kosmosie? Sporo, prawda? A zatem: dla chcącego nic trudnego znaleźć jakąś, która będzie pasowała do jakiegoś układu jakichś rzeczy na Ziemi. Trywializując - jeśli ktoś spotka gdzieś kilka kretowisk, które tworzą zarys podobny do Wielkiego Wozu, to ma oznaczać, że jest tu jakiś kreci spisek? Ano nie.
@xandra: z pasa oriona wyznaczali północ i dalej się to robi.
A co do zapomnianej wiedzy to na yt był film gdzie facet udowadnia, że trójkątne otwory nie są dziełem kosmitów jak twierdził inny youtuber. Wyzwiska się sypały.
Ilu znasz ludzi co potrafi rozpalić ogień bez zapałek, niektórzy nawet nie wiedzą jak.
@KatpissNeverclean: Powiem Ci, od groma. Pas Oriona nie jest jedyną charakterystyczną konstelacją na naszym niebie. Jakie jest prawdopodobieństwo, że trzy oddalone od siebie cywilizacje pomyślą: Wiecie co? Wybudujemy sobie piramidy, dokładnie piramidy, i ustawimy je tak jak te gwiazdy, widzicie?

z pasa oriona wyznaczali północ i dalej się to robi.


@Qullion: Coś pominęłam od czasów Polaris?

@InterferonAlfa_STG: Twierdzenie Talesa powstało ok 2,5 tys po zbudowaniu piramid, a sekstans prawie
@xandra czytałem sporo na temat, polecam Grahama Hancocka.
Ogólnie teza w dużym skrócie była taka, że właśnie jakoś 10.500 pne doszło do katastrofy (uderzenie asteroidy) w związku z czym doszło do potopu (również opisywanego przez cywilizacje w każdym zakątku), w tym też do zniszczenia Atlantydy (zobacz sobie formację w Mauretanii, zgadza się z opisami Platona), gdzie przetrwali nieliczni z tej zaawansowanej cywilizacji - nazywani wszędzie bogami, bo byli znacznie bardziej zaawansowani niż
@xandra: cywilizacją techniczną czyli jaką? Na chwilę obecną brak śladów potwierdzających. Obecna cywilizacja i jej ślad będzie widoczny przez jakieś 100 tys. lat, geologiczny klika milionów.