Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego układ piramid jest odzwierciedleniem gwiazd w pasie Oriona i co ciekawe podobnie wybudowane są piramidy w Teotihuacan w Meksyku czy piramidy odnalezione w Chinach. Tyle, że układ ten był aktualny 10 500 lat temu, 5000 lat przed powstaniem piramidy Cheopsa. Mamy tu cywilizacje oddalone od siebie o wiele tys kilometrów i raczej nie kontaktujące się ze sobą.

#piramidy #egipt #meksyk #chiny #ciekawostki #astronomia #kiciochpyta
xandra - Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego układ piramid jest odzwierciedleniem gwiazd w p...

źródło: comment_1597855101FAzRx2at1Bwyc47SgIjR8D.jpg

Pobierz
  • 77
@xandra: spróbuj przeprowadzic sensowne rozumowanie - cos obcego ludziom, ktorych zazwyczaj intryguja takie tematy.
Jestes starozytnym inzynierem, z osiagniec nauki twierdzeine talesa to max co posiadasz.
Chcialbys wybudowac kompleks budynktow rozmieszczonych w proporcjonalny sposob.

W zasadzie bez rozwiniecia przez ludzkosc jakiekolwiek wiedzy o geodezji nawigowanie placu budowy jako proporcje odbite wzgledem gwiazd nie wydaja sie jedynym sensownym rozwiazaniem?

Ci ludzie mieli do dyspozycji;
niewolnikow
liny
dluta
twierdzenie talesa
cos w rodzaju
Archeolodzy odpowiedzą ci ze bobry się nie znają a na wszystkich kontynentach budują takie same żeremie.


@octave25: Bobry mają instynkt ;) Ludzie raczej nie wszędzie budują piramidy - konkretne budowle i to w takim układzie. Film obejrzę w wolnej chwili, bo trochę przydługi...

@InterferonAlfa_STG: Widzisz, właśnie jakoś nie wydaje mi się, aby było to sensowne rozwiązanie, a na pewno nie intuicyjne. Jak wytłumaczysz zatem, że mieli tak skromną technikę, a
@xandra: potrafisz w ogole dac koncepcje jak inaczej prosto ustawic budynki na pustyni maja do dyspozycji tylko sekstans / cyrkiel, twierdzenie talesa i slonce / gwiazdy?
Bo moim skromnym zdaniem to jest jedyna mozliwosc.
Oczywiscie mozna dac pod dowolnym katem od slonca / gwiazdy, ale chyba nie o to chodzilo w czczeniu bogow z gwiazd. Poza tym wtedy by nie bylo tak zajebiscie rowno stosujac prymitywne narzedzia