Wpis z mikrobloga

Czytałem że główną cechą #manjaro a dawniej #antergos było to, że nie instalował świeżych, dopiero co wypuszczonych pakietów, żeby dać czas na wykrycie w nich błędów.

Czy można w pacman albo yay ustawić funkcję, że robi update tylko pakietów wydanych więcej niż np. 2 tygodnie przed właśnie wykonywaną przez użytkownika aktualizacją systemu?
Jakiś skrypt pośredniczący w menadżerze pakietów, o ile taka możliwość istnieje?

Wtedy będę miał ten rzekomo zawarty w manjaro zabieg, na zwykłym #archlinux.
#linux
  • 7
@radapasa: No właśnie nie napisałem tego ale myślałem o tym.
Jakiś rodzaj aktualizacji by musiał przechodzić a jakiś być blokowany.
Nie wiem czy tam jest podział na feature update i bug fix, cokolwiek takiego?
@look997:
- Nie, nie da się.

Repo "testing" jest właśnie po to, aby takie błędy wykrywać. Duża grupa dobrych samarytan testuje te paczki na własnych kompach, bo mają ustawione zaciąganie z "testing".

Czy da się sensownie blokować instalację ze "stable"?
- Nie

Da się ustawić automatyczne sprawdzanie aktualizacji na np co dwa tygodnie, ale to nie w pacman, ani yay, tylko w jakimś automacie jak pamac. Ale i tak może Ci
@globalbus: Trzy razy ale problem był zawsze ze sterownikami do karty graficznej.
Ale strachu do aktualizacji nabrałem mocno.

(sama wymiana karty nie pomorze, musiałbym kupić cały nowy komp a nie planuję w najbliższym czasie)

Teraz na przykład siedzę od długiego czasu na starej wersji Archa z innej partycji bo nie wiem jak przywrócić system na podstawowej partycji.

Będę o to pytał, bo dzisiaj coś próbuję znowu...