Wpis z mikrobloga

#donislawdev <-- Obserwuj

Tworzę grę o Yerba Mate (Tycoon na PC #donislawyerbamatetycoon )( ͡° ͜ʖ ͡°)). Nastał nowy miesiąc więc czas na nowe informacje. Powoli zbliżam się do wydania jakieś wersji alpha, ale jeszcze zostało troszkę rzeczy do zrobienia, przy okazji zapraszam na Discord o yerba mate (luźne gadki) + discord o grze:
Discord o grze i yerbie

Kontynuując tradycje nowego miesiąca, nastał czas na podsumowanie prac nad grą. Oczywiście trzymając się tradycji, lista zmian nie jest zbyt duża. Przede wszystkim doszły nowe błędy( ͡° ͜ʖ ͡°), które zostaną naprawione w przyszłych aktualizacjach. Oprócz tego przeniosłem tłumaczenia gry na platformę Localizor, pozwoli to na łatwiejsze/szybsze tłumaczenie gry. Doszło też troszkę poprawek do zmiany języka w grze, gra jest już w pełni przetłumaczona na język polski, angielski, hiszpański i parę innych. A i doszedł słynny austriacki malarz i słynne stopy Wojciecha + kosmonauta (bez zboża) #pdk

Pracowałem też troszkę nad dodatkami, doszły: Jagody Goji (nie mylić z Gojami), doszedł Rooibos, Palo santo, Klitoria, Gotu Kola, Tulsi. Dodatkowo: Lapacho, ILex Guyasa, Catuaba, Guarana mają nowe ikony. Oprócz tego skupiłem się na balansie/grywalności gry, czas płynie o 75% szybciej, zmieniły się troszkę "kule mocy", podczas startu gry można też ustawić czas trwania dnia (ile sekund). Doszedł też easter egg ze słynnymi stopami Wojciecha i austriackim malarzem. Skupiłem się tez na wykresach, poprawiłem ich działanie/wygląd. Oprócz tego poszerzyłem panel ustawień, dokończyłem wybieranie poziomu trudności. A i teraz podczas tworzenia yerby wyświetla nam się koszt stworzenia (wcześniej zapomniałem o tym). W panelu wybierania dodatków do yerby, jeśli najedziemy na jakiś dodatek, to w lewym dolnym rogu wyświetli nam się jego nazwa. Doszli też nowi specjalni pracownicy: Paweł Piwowars, Fabricio do Canton, Krithika do Canton, Jan Szychówski., nowe nazwy yerb: Hierbas del Litoral,Serena. Doszedł też panel informujący o stworzeniu pierwszej yerby (prasa). Pełna lista zmian na dole.

Na screenie widać dwa opakowania yerby, ktoś może poznaje? Oczywiście wszystkie podobieństwa są przypadkowe. Będzie to nowa funkcjonalność gry, będziemy mogli wybrać opakowanie naszej yerby, będzie z 30-40 opakowań nawiązujących do już istniejących yerb + kilkadziesiąt "własnych". Pracuje też teraz mocno nad balansem gry, rozgrywką, dojdzie też wkrótce z 7-8 nowych dodatków. A i z ciekawostek, lama (zwykła, nie ta dalej) została przewodnikiem w grze (jest to pewne nawiązanie można o nim poczytać tutaj).

--------------------------------------------------ZAINTERESOWANY? OBSERWUJ----------------------------------------------
Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
Lista <--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać). Warto też obserwować moją osobę na Wykopie.
Facebook <--- sprawdź
Twitter
Newsletter (bez spamu, ważne info i informację o premierach gier).
Discord O grze i yerba mate
*W przyszłości planuję robić rozdajo Yerba Mate Tycoon na swoich social media + na autorskim tagu.

Jak ktoś jest zainteresowany, to jest tutaj pełna lista zmian:


Dla ciekawskich link do localizor: Localizor

A i tutaj drobny screen z dwoma starymi ikonami + nowymi.
drobne screeny

#gamedev #yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #donislawdev
DonislawDev - #donislawdev <-- Obserwuj

Tworzę grę o Yerba Mate (Tycoon na PC #don...

źródło: comment_15955766230Xet4G3KJlNnHYy6wS9luB.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@mikasz:
Ktoś tam może jeszcze gra w mirko klikera( ͡° ͜ʖ ͡°) (analityka podaje, że z 200-250 osób miesięczne).
Oj już dawno nie pamiętam dobrych taktyk, można ładować dużo w ulepszenia, które dają idle zysk :-}
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-}
  • Odpowiedz