Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ciekaw jestem ile mirkow mieszka i pracuje za granica, ile w Polsce, ile chcialoby wyjechac a ile wyemigrowalo na stale.

Ja zaczne. Wyjechalem z rozowa do Niemiec juz 2 lata temu. Pracujemy w banku i zamierzamy wrocic do Polski za 10-15 lat na wczesna emeryture. Juz planujemy nastepny wyjazd - Dubai, glownie by ominac podatki.

#emigracja #emigrujzwykopem #polska #dubai #niemcy #uk #irlandia #usa #kanada #australia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f17f40383e35d1fc753c14f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!

Odpowiedz

  • Mieszkam w Polsce i nie chce wyjezdzac 26.1% (124)
  • Mieszkam w Polsce i chce wyjechac (planuje) 33.8% (161)
  • Wyemigrowalem. Mieszkam juz 1-3 lata i chce wrocic 3.4% (16)
  • Wyemigrowalem. Mieszkam juz 1-3 lata i nie wracam 6.3% (30)
  • Wyemigrowalem. Mieszkam juz 3-8 lat i chce wrocic 5.7% (27)
  • Wyemigrowalem. Mieszkam juz 3-8 lat i nie wracam 14.3% (68)
  • Wyemigrowalem. Mieszkam juz 8+ lat i chce wrocic 1.7% (8)
  • Wyemigrowalem. Mieszkam juz 8+ lat i nie wracam 7.6% (36)
  • Urodzilem sie za granica i mieszkam poza Polska 0% (0)
  • Urodzilem sie za granica i mieszkam/chce w Polsce 1.3% (6)

Oddanych głosów: 476

  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: wyjechalem 10+ lat temu, nie mam zamiaru wracać, chyba że coś się w tej Polsce zmieni na lepsze, choć wątpię. Dobrze mi w Holandii, zarobki 5k+, mili ludzie, piękne krajobrazy jak i różnorodność społeczna.

Najgorsi za granicą są Polacy I to jest niestety dość smutna prawda ale tak jest, znam kilku inteligentnych co ułożyło sobie życie jak ja, ale zdecydowane 90% to patologia mentalna i zazdrość wobec wszystkiego.
OP: @Luigi93: Jezeli jestes naprawde ciekaw to przeczytaj cale to

W skrocie. gielda lub nieruchomosci. Ja Inwestuje w akcje i ETFy. historycznie zawsze przynosily 4%. 4% became known as the “Safe Withdrawal Rate” (SWR). The nature of the stock market (and historical returns) means that in most cases, the portfolio grew faster than the withdrawal rate. 4% of a portfolio is the amount you can withdraw, or reversing the math,