Wpis z mikrobloga

Jakie sa za i przeciw splitu dla początkujących? Posiadam słaby 1-roczny staż, mój trener rozpisał mi split na 3 dni, po zrobieniu 3 dni i 12-14 ćwiczeń na trening czuje fajne zmęczenie i "czuje" mięśnie. W dłuższej perspektywie co stracę lub zyskam robiąc split 3 dniowy zamiast fbw np greyskull czy StrongLifts?
#mikrokoksy #mirkokoksy
  • 5
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: na planach fbw masz wiekszy przyrost sily bo nie meczysz partii do upadku, dodatkowo mozesz ja cwiczyc wiecej razy w tygodniu. Zeby rosnac jako natural musisz zwiekszac sile w glownych bojach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: jako początkujący uważam, że jednak lepsza metoda jest fbw, bo ćwiczysz częściej całe ciało, szybciej też zyskujesz siłę na danych partiach i ćwiczysz prawie ciągle wieloetapowo.

Po prostu jest to lepsze dla początkującego bo przy odpowiedniej diecie zapewne zyskasz więcej masy mięśniowej niż na Splicie.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Przewagą fbw/push pulla czy każdego innego planu gdzie masz partię 2-3x w tyg jest to, że częściej pracują mięśnie. Powiedzmy, że mięsień regeneruje ci się w 48-72h i zamiast go znowu przetrenować to on czeka cały tydzień na splicie, żeby znowu zostać pobudzonym. Straszne marnotrawstwo czasu i spowalnianie swoich efektów. Już nie wspomnę, że osoba naturalna często nie jest w stanie przerobić objętości na splicie, bo jest tam nawalone w
  • Odpowiedz
  • 0
@dsomgi00: obecnie minusem fbw (przynajmniej dla mnie) jest konieczność redukcji obciążenia (trochę nadrabiane zwiększaniem powtórzeń). Jak np. wyciskam na klatę tak, że w ostatniej serii robię ledwo 4 powtórzenia, to muszę mieć minimum dwa dni przerwy, żeby się zregenerować.
Może to kwestia roztrenowania po kilku miesiącach przerwy, ale bym się zaorał robiąc fbw co dwa dni czy nawet 3 razy w tyg.
  • Odpowiedz