Wpis z mikrobloga

puszczam selecta na bazie w plsql i mam date w formacie windowsowym(taka jaka chce) w Bashu w skypcie natomiast mam date angielska systemowa 22-JUN-20 z ucięta godzina. Jak to poprawić w skrypcie ? Muszę na etapie selecta dokonać konwersji sysdate ? To oczywiscie nie zmienia daty fizycznie na bazie ? PLSQL developer sam konwertuje date skoro mam windowsowa w gui ? Jak to poprawic w skrypcie na linuxie by była data 22.06.2020 i godzina ? #sql #bazydanych #programowanie #database #oracle
  • 12
@paczelok: w plsql na windowsie mam "windows format" a na linuxie nie wiem jak to sie sprawdza. Wole nie zmieniac tego na linuxie bo moze inne skrypty popieprza się. Wiec jak to zmienic bo wynik zapisuje do pliku csv i tam data ma zly format (inn niż windowsowy)
@fifiak: jeśli zmieniasz zmienne typu IFS w skrypcie to nie jest to eksportowane poza skrypt

poza tym zawsze możesz podmienić IFS na poprzednią wartość

ale w czym ten skrypt chcesz odpalać bo jak w shellu to opcji jest dużo
@paczelok: no w shellu moge zrobic zeminna data i podstawic ja do selecta, ale czy select zwroci mi wtedy dane w dobrym formacie ? czy musze jakies konwertowanie sqlowe dat wpisać ? Nie wiem oco chodzi z tym IFS.
@paczelok: to jak zmienic ta date by w pliku csv byla juz przekonwertowana? Jak zaczne szukac selectem po innym formacie daty to moze zapytanie nie zadzialac bo nie rozpozna formatu w bazie zgadza sie >?
@fifiak: To już zależy od tego, co chcesz uzyskać. Czy chcesz zostawiać rekordy, które są w bazie, a których nie ma w CSV? Czy chcesz mieć historię zmian?

Ten "wspólny mianownik do update" to zapewne klucz główny. Dobrze, jak PK w tabeli jest w jakiś sposób związany z danymi (w Twoim przypadku z danymi w CSV) i pozwala identyfikować poszczególne rekordy. Wtedy operacje DML takie jak UPDATE, DELETE czy MERGE są