Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy pójście na studia w wieku 25 lat (zaoczne) żeby potem klepać tabelki w korpo jakimś finansowym to za późno. Będę dyskryminowany jako 30 letni chłop chcący odbyć staż czy na juniorskie stanowisko wbić? Dodam, że nie mam doświadczenia, które się przyda w takiej pracy. Robiłem na produkcjach i magazynach przez 6 lat i chce się rozwijać.

Czy jest szansa i to moje wyidealizowane myślenie, że zajde gdzieś w korpo się zyści czy po prostu jestem już 25 letnim odpadem?

#pytanie #finanse #pracbaza #it #fir #big4

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee474d62d35834c6b87ebd2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[===================.....................] 48% (112zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 125
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: kompletnie bez stresu, znajomi dostali się do korpo w wieku 30 lat bez studiów, a pracowali w UK kilka lat na różnych stanowiskach, niekoniecznie oznaczających doświadczenie dla pracy biurowej. Możesz zapisywać się na studia i uderzać już teraz na jakiegoś juniora.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: atakowałbym studia i spróbował wejść do korpo już teraz/po roku studiów, po prostu szukać fajnych ofert i jak trafi się propozycja to zastanowić się czy to się opłaci (nawet jeśli za trochę mniejsze pieniądze to w perspektywie kilku lat będzie na pewno na plus). Na entry-level w korpo często nic nie jest wymagane poza językiem angielskim (zależy od kropo, casami to nie) i jakimiś ogólnymi skillami typu radzenie ze stresem,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania typie na uczelni miałem typkow po 50 lat bo im na zakładzie powiedzieli że mają iść na studia a ty się przejmujesz że masz połowę ich wieku xD ich na prywatne nie #!$%@? się w publiczny chlew to takie uczelnie ci osobiście załatwia fajne staże.
  • Odpowiedz
@stal_nierdzewna to będzie zarywał do 20 letnich Julek xD sam będąc nieco młodszym wkręciłem się w nordyckie organizacje i biorąc pod uwagę że większość ludzi jest dekadę młodsza a mamy podobne stanowiska nie mam problemu z dogadywaniem się. Te 10 lat to żadna różnica jak firma nie jest #!$%@? z założenia. Kto z nas nie ma starszych/młodszych kolegów w pracy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: na pewno w kilku firmach odrzucą Twoją kandydaturę na dzień dobry, bo 30 letniej osobie trudniej wyprać mózg korpo wartościami, ale nie ma co się tym przejmować. Zawsze jest dobry czas na zmianę w swoim życiu. Ważna jest wytrwałość.

Kumpel miał 27 lat na 3 roku studiów i przy próbie dostania się na staż w jednej firmie jako programista powiedzieli mu wprost że jest za stary ;)
  • Odpowiedz
Czy pójście na studia w wieku 25 lat (zaoczne) żeby potem klepać tabelki w korpo jakimś finansowym to za późno


@AnonimoweMirkoWyznania: Nigdy nie jest za późno. Na wykopie tylko dowiesz się, że w wieku 25 lat to ludzie tutaj mają zarobki 15k/msc z możliwością awansu za 5 lat i własne mieszkanie.

Szukaj pracy od razu jak uzyskasz status studenta. Nie czekaj do 2-3 roku bo to strata czasu. Mając status studenta
  • Odpowiedz
@Shashek: może "wartości" to złe słowo... Chodzi mi o całe to gówno w stylu "nie pasujesz do nas jak Twoje życie zaczyna się po pracy" i "praca w młodym dynamicznym zespole", mamienie awansem i super zarobkami jak się postarasz i będziesz wypruwać sobie żyły. Typowa tresura przyszłego niewolnika, który będzie pracował po 18h dziennie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JohnTheRevelator: pracuje w korpo już prawie 3 lata, więc może mogę się wypowiedzieć :D Nikt wewnątrz nie mówi o rzeczach typu młode dynamiczne zespoly i tygodnie z czymś tam (to sobie funkcjonuje obok w sferze jakichś newsletterow/CSR, zazwyczaj wyśmiewanych przez wszystkich u mnie). Co do nadgodzin - są ale wynikające z charakterystyki posady, do odbioru, czasami do wypłaty, więc można dodatkowo zarobić. Są premie, są coroczne podwyzki, wczasy pod grusza inne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnTheRevelator: o co mi chodzi w skrócie, bo się zrobił wywód xD czasami jest źle, ale nie demonizowałbym, bo w mniejszych firmach często jest dużo gorzej (chyba że jesteś super wykwalifikowanym specjalista z doświadczeniem typu samodzielny księgowy z tysiacem specjalizacji :p)
  • Odpowiedz