Wpis z mikrobloga

@blinxdxb: te gusła pokazują statystyczne prawidłowości. W krótkim terminie się sprawdzają. Często jest tak, że formacje to samospełniająca się przepowiednia. Ludzie widzą ja i zaczynają masowo pod nią grać.

Patrząc na to, że niedawne wzrosty miały charakter spekulacyjny to AT ma sporą skuteczność. Gdyby liczyły się fundamenty to kursy nie szły by w ostatnim czasie tak mocno w górę.

Zauważ , że dużo dużych graczy ktorzy zobaczyli te formacje zajęło krótkie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@FilipKarol: nie, część portfela dokupuje jak cena jest niższa niż moja średnia cena, a część dokupuje co miesiąc za określoną kwotę nie ważne w jakiej cenie. Dodatkowo znacznie środki przeznaczam jak jest mega dołek, wtedy roczny allowance idzie naraz. Jeszcze raz podzielę się screenem z 17 marca, kto wtedy posłuchał skorzystał (większość czekała na większe dołki i się nie doczekała). To mój drugi "kryzys" i tak jak zawsze piszę od lat
Pobierz blinxdxb - @FilipKarol: nie, część portfela dokupuje jak cena jest niższa niż moja śr...
źródło: comment_1591897930z2zI0n48KND5VdoUeCL8zD.jpg
@blinxdxb: inwestujesz tylko w USA? I w ETFy czy konkretne spółki?

Na giełdzie w USA to faktycznie ciężko stracić. Co innego u nas. Tu firma w ciągu kwartału z żyły złota może się przemienić w średniaka (PCCRokita) albo w crap (Wielton). Już nie wspomnę ta takiej almie czy CCC
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FilipKarol: inwestuje po całym świecie (oprócz Polski, bo podatki od zysków). Najwięcej kasy mam na giełdzie londyńskiej, ale ulokowana jest w amerykańskie instrumenty "domiciled" (sorry do dzisiaj nie wiem jak to się nazywa po polsku, jak ktoś wie to niech powie) w Irlandii, znowu ze względów podatkowych. Trochę w Szwajcarii, Japonii, Korei, Dubaju.
Inwestuje w ETFy Allworld FTSE (VWRD), fundusze technologiczne (np Franklin), obligacje (IUAG) i kilka spółek, ale spółki to