Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ktoś z rodzenstwa chce zebym wzial kredyt gotowkowy ( ok 130k ) zeby im pomoc bo jak nie to komornik siadzie na auto+mieszkanie a przez to ze bank jest wlascicielem ich auta o sporej wartosci to nie moga go sprzedac. Jeśli beda odwlekac splate to koszty beda rosnac przez komornika, sąd. W takiej sytuacji straca pewnie na licytacji auto + moze cos jeszcze a długi beda rosly. Ogólnie dramat.

Jeśli ich spłace to spora czesc kasy zostanie mi zwrocona przez sprzedaż auta ( ok 90k - bez licytacji komorniczej ), tylko trzeba poczekac na kupca. Reszte maja sukcesywnie oddawac pozniej.

Mam swoje plany itd, w miare zarabiam ale rozwaliło mnie to na łopatki. Najpierw byłem na nie a teraz się zastanawiam. Co myślicie?
#koronawirus #anonimowemirkowyznania #kryzys #pytanie #przegryw #firma

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ece5ba0b940832ef250ec03
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę

Pomóc?

  • Tak 7.1% (230)
  • Nie 92.9% (2996)

Oddanych głosów: 3226

  • 122
@AnonimoweMirkoWyznania: O #!$%@?, typie, pchasz się w problemy jak ja #!$%@?. Jeśli czegoś się nauczyłam obserwując rodzinę ojca to tego, że hajs jest zawsze powodem do kłótni, ciągania po sądach i problemów. A jak nie przemawia do Ciebie tłumaczenie wykopków to idź do prawnika dobrego i wszystko spisz w jakiejś umowie, dosłownie wszystko, nic na gębę żeby Cię nikt nie wyruchał, ale szczerze? Na 99,9% będziesz miał problem po wzięciu tego
@AnonimoweMirkoWyznania: Raczej wątpię, żeby ktoś ci tutaj pomógł, ty sam najlepiej znasz swoje rodzeństwo i na tej podstawie powinieneś podjąć decyzje czy rzeczywiście jest sens dokonywać takiego poświęcenia nie wbijając się na minę.

Z tego co piszesz jedynie mogę wywnioskować, że
skoro ktoś był zdolny do zadłużania się na samochód i z tego co widzę nie tani samochód, powinien liczyć się z tym, że nie zawsze życie pięknie płynie, jednak co
@AnonimoweMirkoWyznania: Serio robisz ankiete na ten temat na tym portalu? Przeciez tu co drugi to libetarianin i programista 15k opowiadajacy sie za posiadaniem broni. Wiec jakiej odpowiedzi sie spodziewales? Zanim kliknelam w ankiete, wiedzialam jaki bedzie jej wynik...

Nikt nie zna twojej sytuacji rodzinnej - ani tego jakie masz relacje z rodzenstwem, wasza historie itp. ale kazdy wydaje osady.

To trudna decyzja i zdecydowanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi co robic.

Dam
@AnonimoweMirkoWyznania: To wczesniej nie wiedzieli o tych problemach za nagle 130k potrzebuja? osobiscie uwazam ze i tak bylyby problemy i odzyskiwanie hajsu przez dlugie dlugie lata. Skoro nie mogą sprzedać auta bo bank jest wlascicielem to jak niby dla ciebie sprzedadzą żeby ci kase oddać? dobra kula, ewidentnie nie chca stracic autka zeby wyjsc z problemow a ciebie chcą przekupić że niby szybko bedziesz mial hajs zwrócony bo autko już będą
@AnonimoweMirkoWyznania: jak masz jakieś oszczędności to możesz im dać kilka koła (tak by Cb to mega nie bolało) z powiedzeniem, że "oddadzą" ale bez napinki. Coś w stylu macie esktra msc by się ogarnąć i tyle.
Ja bym kredytów nie brał ale zrobisz jak chcesz
OP: @bjorno: @Radkovich: @LRF1000W: @arteria: @UsZ_: @G0w0rek: @kochaj_albo_rzuc: @Boroova: @Koloses: @patrzpan: @sandwichzpasztetem220:

Do wszystkich: jak spłace ich kredyt, to oni będą mogli sprzedać auto po rozsądnej cenie (za ok 90k), bank zlicytuje na pewno za niższą, więc te 90k poleci na spłacenie tego kredytu który ja bym wziął, zostałoby ok 40k do spłaty, taka kwote na pewno mi z czaem
@AnonimoweMirkoWyznania:

Raczej żeby celowo mnie chcieli oszukać to bym nie liczył na to. Tylko wiadomo - pytanie co jeśli coś pójdzie nie tak, np choroba, inny problem, etc, to ja jestem w dupie i musze to spłacać.

Nie skumałem ze chodzi o to że dali w zastaw to auto.
A znasz kogoś kto ci powie że zrobiłby to celowo? nikt sie do tego nie przyzna. Tak jak napisales, są tez inne