Wpis z mikrobloga

Dowiedziałam się właśnie, że istnieją na świecie ludzie, którzy nie mają przypraw ułożonych alfabetycznie. Szok. Jak wtedy szybko coś znaleźć? No ok. Może i można tak żyć, ale... ale co to za życie? #pytanie #ankieta
źródło: comment_15904063477fAC8uSiMc2BsfOjuh3DYd.jpg

Czy masz przyprawy ułożone alfabetycznie?

  • Tak 4.4% (92)
  • To najglupsza rzecz o jakiej slyszalem 62.3% (1298)
  • Nie 33.2% (692)

Oddanych głosów: 2082

  • 37
@emilkos8: pokazałaś wzorcowy przykład porównania programowania leniwego z nadgorliwym w chociażby słownikach, tj. leniwe mówi o tym, że wkładasz nowe elementy jak leci (szybko) a wyciągasz później patrząc je po kolei (wolno), a nadgorliwe na odwrót. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@emilkos8: alfabetycznie? bez sensu, lepiej grupowac podobne ze soba i tak razem sa ziola rozne suszone, obok siebie papryki ostra i slodka, dalej rozne orientalne kurkumy imbiry czy garam masala a na koncu jakis mixy do ryb czy inne syfy. Wszystko wiem gdzie jest i w kilka sekund wiadomo, co w danej sekcji jest a czego brakuje.
@emilkos8: tak mnie przeraził ten pomysł, że oprócz głosu w ankiecie muszę jeszcze raz napisać w komentarzu: to najgłupsza rzecz o jakiej słyszałem.

Aż mnie trzęsie, #!$%@?łem się. Układanie przypraw alfabetycznie brzmi jak jakaś piekielna kara za mój zły żywot.
@emilkos8: totalna loteria, jedynie liście laurowe i ziele angielskie leżą zawsze obok, częściej niż raz na pół roku używam oczywiście może czterech saszetek a reszta leży tam tylko po to żebym za każdym razem musiał grzebać w nich jak dzika świnia szukając potrzebnej przyprawy.
@emilkos8:

Nie chciałoby mi się liczyć, czy papryka wędzona jest przed, czy za słodką. U mnie obowiązuje kolejność według częstotliwości używania.
@emilkos8: Ja mam taką rotację w przyprawach że to nawet nie ma sensu żeby je układać. Do przypraw mam teraz osobną szafkę bo tyle ich mam xD
A jeszcze kupuję kolejne. U rodziców też uzupełniam przyprawy swoimi bo tam czasem gotuję xD