Wpis z mikrobloga

@dEJWS: A warto tam iść? Kierunkuje się na Web Design, a patrząc na poziom mojego technikum (przez co mojego zbyt małego rozwoju żeby dostać się do Wrocławia) Opole to w sumie jedyna szansa (Studentów biorą na staże, w któych można poznać kilku pracodawców)

Czy poziom jest zadowalający? Czy rzeczywiście większość przedmiotów to nic niewarte zapychacze?
@Jednorybek: skończyłem infe. Pracuję w zawodzie ale jeśli liczysz że to co na wykładach wystarczy w pracy to bym nie liczył. Nie wiem jak teraz magistra broniłem jakieś 2 lata temu. Podejrzewam że podobnie czyli masa zbędnych przedmiotów. W semestrze może znajdzie się jeden przedmiot który realnie przygotowuje do pracy
@Jednorybek: Jak chcesz papierek i jesteś ogarnięty to bez problemu te studia skończysz. No chyba że jesteś ewenementem który po 3 semestrach nie wie co to konstruktor (serio byli tacy). U mnie zaczynało na roku jakieś 220 osób. Skończyło około 80-100
@PawlikusOKS: no wiekszość tej wiedzy zdaje mi się że już teraz mam, ale chyba jak każdy początkujący - nieposegregowaną, między innymi to jest moja motywacja do pójscia na studia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko nie wiem ile % wykręce z rozszerzonej matmy, dlatego obawiam się że jednak zabraknie mi punktów, ale jak mówisz że biorą każdego, to chyba się dostanę, z prawdopodobnym wynikiem >50% z roz infy.
@Jednorybek: Z pracą jest różnie. Ogólnie coraz ciężej, bo o ile pracowników potrzeba, to stażystów jest wielu chętnych, więc przebierają. Z tym, że na studiach jak dobrze się zakręcisz, to czasami idzie się wkręcić na fajny staż albo rekrutację, którą niektóre firmy prowadzą prawie wyłącznie na studiach.

Co do stażu, na PO wyglądało to tak, że nikt nawet o tym nie wspomniał, że trzeba go odbyć, a co dopiero pomóc w
@Jednorybek: Ale ogólnie gdybym miał się cofnąć i iść tam jeszcze raz, to bym poszedł. Według mnie studia się przydają. Poznasz dużo kontaktów z branży i będziesz miał łatwiej znaleźć pierwszą pracę jeśli, co podkreślam, sam się będziesz o to starał i obserwował co się dzieje na uczelni. Ja miałem taką sytuację, że chodzili na wykłady rekruterzy i pytali kto chce iść na płatny staż, a potem do pracy. Trzeba z
@Jednorybek: nic tam nie będziesz miał z webdesignu, jedynie kursy z https://www.w3schools.com/ na zaliczenie z technik internetowych, chyba że coś się zmieniło po 3 latach :D
tak to tłuczony jest sql, jakiś wstęp do php, c# niby przyszłość wszyscy wykładowcy z ktorymi miałem zajęcia na PO w to są zapatrzeni, c++, java, assembler, podstawy html i css. Ludzie którzy ogarneli niemiecki + c# lub jave teraz nieźle zarabiają. Ci co mieli
@Jednorybek: ja skonczylam informatyke na PO. Tak jak wspomnieli przedmowcy nie jest to najambjtniejsza uczelnia, ale nie jest tez najgorzej. Plus jest taki ze beda wymagac mniej niz w wiekszym miescie, przez co bedziesz mial wiecej czasu na to, zeby we wlasnym zakresie uczyc sie tego, w czym chcesz sie ukierunkowac. Grunt to nie zmarnowac tego czasu. Minus z kolei taki ze bedziesz sie denerwowal programem. Mnie szlag trafial jak spedzilam