Wpis z mikrobloga

Wyszło mi, że bezpieczne rozpoczęcie przygody z #motocykle a dokładniej #motocykle125 przy posiadanym prawie jazdy kat. B będzie kosztować około 5500zł.

Motocykl około 3500zł (przykładowo), reszta to ubiór (droższy kask, prawie najtańsze buty, kurtka, spodnie i rękawice, według cen ze sklepu Motobanda) i ubezpieczenie.

Ktoś coś doda od siebie? Bo się powoli przymierzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*zdjęcie tylko dla uwagi, Romet SCMB125
white_duck - Wyszło mi, że bezpieczne rozpoczęcie przygody z #motocykle a dokładniej ...

źródło: comment_1588540450iG0BGzFp2Z1kvJwVMnE0TF.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@white_duck jeśli miałbym zaczynać w 125ccm w budżecie do 4 tys to chyba wszedłbym w skuter 125ccm typu jakiś SYM albo te Bartony/Junaki. Te "motorki" poza dźwignia zmiany biegów to nic ciekawego nie oferują. Myślę, że sensowne motocykle 125 (i wyglądające i dające jakaś frajdę) to się od 10-12 tys zaczynają, choćby:

Benelli TNT125
Mondial HPS125
Honda CB125R (nie CBR w plastikach, choć ta tez nie najgorsza jak na 125)
Aprilia RS4
  • Odpowiedz
@proofd12: Jak najmłodsze w jak najlepszym stanie, pewnie jakiś Junak albo Romet.
@Capitanero: Zacząłem jazdę samochodami od 29 koni. Nawet jazda Fiatem UNO 1.0 potrafi dawać satysfakcję w odpowiednich warunkach. Moc to nie wszystko a rozpoczęcie jazdy motocyklami powyżej 125cc oznacza prawo jazdy kat.A i większe wydatki na samo moto. Także tego :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Capitanero: pier.. li 125 na początek jak najbardziej do ogarnięcia podstaw. Do puki będziesz miał 125 i nie wsiądziesz na coś mocniejszego to jest spoko dopiero jak czymś mocniejszym się przejedziesz to mocy zaczyna brakować
  • Odpowiedz
reszta to ubiór (droższy kask, prawie najtańsze buty, kurtka, spodnie i rękawice, według cen ze sklepu Motobanda) i ubezpieczenie.


@white_duck: tylko idź do sklepu stacjonarnego i wszystko przymierz, śmiało pytaj sprzedawców o porady, zazwyczaj sprzedawcami w motosklepach są motocykliści, którzy ogarniają temat. Jak kupisz cały set, to jest szansa, że jakiś rabat dostaniesz.

Jeszcze jedna moja rada, idź do OSK i weź sobie ze 2h przeszkolenia, jeżeli nigdy nie jeździłeś. Pokręcisz
  • Odpowiedz
@white_duck: To co @Drooz666 napisał, ewentualnie znajdź kogoś ogarniętego, kto jeździ i poproś by pokazał co i jak. Jeżeli będzie to pierwsze moto - to nieważne jaka 125 to będzie. Banan na mordzie Ci się pokaże po pierwszych pokonanych metrach. Większość osób ciepło wspomina 125 jeżeli było to ich pierwsze moto.

Po za tym, na 125 w razie chęci i dostępności narzędzi, można poduczyć się trochę podstawowego serwisu z o wiele
  • Odpowiedz
@white_duck: Jak coś masz fajne promocje na xlmoto widziałem sporo przecenionych kasków, może akurat ci coś przypasuje.

Ubrania polecam jeszcze sprawdzić na Allegro za jakies ~180 zł masz rękawice shima xrs (1),jak na 125 to możesz poszukać jakiejś kurtki tekstylnej od adrenaline, jeansy odradzam doszły mi czwartek i strasznie niewygodne

Tak czy siak lepiej sprawdzić bo na całości możesz zaoszczędzić kilkaset zł w porównaniu do motobandy a prędzej czy później w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jeszcze jedna moja rada, idź do OSK i weź sobie ze 2h przeszkolenia, jeżeli nigdy nie jeździłeś. Pokręcisz się po placu, zobaczysz o co chodzi i jak położysz ogmolowane moto z OSK to nic się nie stanie.

@Drooz666:
Proszę ja ciebie, to jest najlepsza rada i nie wiem czemu o tym nie pomyślałem wcześniej :D
  • Odpowiedz
@white_duck: Ja tam mam chinskiego rometa RCR zrobione prawie 10k km i jakoś nic się nie psuje, śrubki wcale się nie odkręcają. Na gwarancji wymieniłem tylko wydech bo coś tam brzęczało czasem (gość mówi gwarancja to niech wymienią XD ). Jedyna awaria to świeca do wymiany. Większość negatywnych opinii to ludzie którzy nie mają tego sprzętu, albo kupione z jakiś sklepów gdzie nie potrafią tego poskładać i się sypie.
Mimo wszystko
  • Odpowiedz