Wpis z mikrobloga

zastanawiam się nad zegarkiem #garmin forerunner 245 albo #galaxywatch active 2 tylko nie mogę się zdecydować który wybrać. Generalnie nie zależy mi na tym żeby zegarek był przedłużeniem telefonu i przychodziły co chwile powiadomienia z różnych źródeł na zegarek. Staram się biegać 4-5 raz w tygodniu dystans około 5-7km w nie jakimś zabójczym tempie bo około 6-6:20/km. Czy w moim przypadku jest wgl kupować sens zegarek czy dalej biegać z telefonem? Chciałbym żeby wszystko było na jednej platformie i usystematyzowane, na razie biegam z apka od samsunga s health z racji ze mam S9+.
Jeżeli chodzi o baterie to wiem, że w active 2 jest lipna w porównaniu do garmina i pewnie przy takiej intensywnością musiałbym go ładować co wieczór co w ogóle jest porażką. Czy ktoś może coś doradzić? Może jest ktoś kto ma forerunnera 245 i może się wypowiedzieć
#bieganie #smartwatch #watch
  • 19
@joski:

Jak chcesz coś typowo do biegania to bierzezs zegarek typowo biegowy. Potem sobie ładnie kończysz trening łączysz się z telefonem i pyk wszystkie dane masz na connecie a z niego możesz już na co Ci się podoba eksportować (strava Panie STRAVA) :D
@joski:

Ogólnie connect to tak dla Ciebie tam sobie wszystko ładnie sprawdzisz. Strava? Jak to wszyscy mawiają facebook dla biegaczy. Możesz się porównywać z innymi na segmentach (nawet jak w znajomych nie masz) itp pierdoły. Lans itd :D
@joski: skoro nie chcesz przedłużenia smartfona, to ten zegarek jest ci zbędny

W zasadzie te zegarki nabierają sensu jedynie, jeśli uprawiasz jakiś sport dość zawzięcie i poważnie myślisz o zwiększeniu swych osiągów. Raczej nie planujesz biegać maratonów w tempie 3:30, prawda?

#niepopularnaopinia Dla 99% społeczeństwa te zegarki to głównie przedłużenie smartfona, bajer, gadżet ¯\_(ツ)_/¯

Więcej sensu będzie jeśli te pieniądze przeznaczysz na rehabilitację sportową, lepsze buty do biegania, czy też kiwaty
@joski: bierz 245 music (albo vivoactive 4), platforma garmina da ci sporo informacji o kondycji i bieżących wynikach, a stravka motywację. Do tego bieganie z muzą na słuchawkach bez telefonu majtającego po kieszeniach to piękna sprawa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@joski: zacząłem w tamtym roku z Endomondo.
Ale pewnego dnia był taki deszcz ze mi zalało telefon.
Suszenie i te sprawy.
Kupiłem zegarek 35.
I żałuję że tak późno.
A który?
Jak chcesz do biegania to garmin
@Rogi_: jak wygląda faktycznie ta bateria w tym zegarku co jaki czas musisz ładować i ile biegasz z gps? Jak ten wyświetlacz oko nie boli od pikseli czy tak zdjęcia wyszły.
@panato: ciekawie się prezentuje venu ale pewnie bateria leci na łeb i szyje
@joski: to zależy jak zawsze. Często biegam z muzą, a to mocno ciągnie po baterii. W mocniejszych tygodniach miałem z 60-70 km na tydzień. Bez muzy to spokojnie tydzień pociągnie. Nie miewam raczej sytuacji, że nagle mi pada. Lepiej to może być jedynie w topowych modelach.

Wyświetlacz z pewnością nie ma startu do oledów, ale nie o to przecież chodzi w bieganiu. Widać piksele na niektórych elementach, ale nie zwracam na
@Rogi_: jak napisałeś że robisz tygodniowo 60-70km to się zastanawiam czy mi potrzebny taki zegarek jeżeli ja tygodniowo robię 20-25km (_ )
@joski: teraz będę mniej, bo jadę z planem Garmin Coach na 10k. Ale nie wiem co tam mi Greg wymyśli, bo zamiast klepania km to pewnie będę robił też inne treningi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na pewno bardziej niezawodny od telefonu i przydatny na każdym poziomie. A mój nie jest żaden ponadprzeciętny nawet. Daje dużo danych na temat treningu, których może od razu nie wykorzystasz, ale fajnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rogi_: sorry że odkopuję, ale sam zastanawiam się nad zakupem 245. Jak oceniasz Garmin Coach i Body Battery? Na papierze wygląda całkiem interesująco, ale chciałbym wiedzieć jak wygląda w praktyce.
@Paczek_w_masle: na BB raczej nie zwracam uwagi, czasem spojrzę z ciekawości. Nie noszę zegarka w domu i z nim nie sypiam, więc wynik i tak jest szacunkowy. Jak dla mnie bajer bez większego znaczenia.

Z GC wciąż korzystam, dziś kończę 3 tydzień 10k. Motywuje do regularności i daje ciekawe treningi. Sam bym pewnie ich nie wymyślił i nie muszę się zastanawiać co będę robić w najbliższych dniach. Niektóre są wymagające, ale
@Rogi_: jaki rozmiar nadgarstka? Wygląda na w sam raz rozmiar jak dla mnie i się zastanawiam jak ludzie noszę te fenixy 5x co mają 51mm. Może to kwestia podejscia ale jakoś zawsze zbyt duże zegarki kojarzą mi się z bazarem xd
@PoteznyMagWody: nie wiem. Musiałbym miarki poszukać, ale nie mam za dużego. Tak jak nie mam już tego zegarka, bo noszę Fenixa 6. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 245 na męskiej łapie jest raczej nieduży i wejdzie pod każdy rękaw. Żona ma Venu tej wielkości i jest ok.