Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Leci mi już czwarty rok na wygnaniu w tym śmiesznym kraju zwanym #uk i przez ten czas wiele razy myślałem o powrocie do Polski bądź zmianie miejsca emigracji. Czas jednak leci szybko i oto nadszedł moment, którego się nigdy nie spodziewałem, kiedy mogę a wręcz muszę bez żadnej ironii powiedzieć:

Pozdrawiam wszystkich Polaków mieszkających w polsce z wielkiej Wielkiej Brytanii jako uprzywilejowany mieszkaniec wolnego świata. Współczuję Wam z całego serca, że przyszło Wam żyć w tym chlewie.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 79
@chemik_kieszyk: Polacy nie rozumieją że to jest społeczeństwo klasowe, nie rozumieją tego często nawet gdy tu żyją i mieszkają przez długie lata.
Oni myślą że tu też jest jak u nich, że każdy Brytyjczyk jest takim samym Januszem jakich poznali na magazynach w których pracowali dorywczo.
Tłumacze to od 15 lat i do tych zakutych polackich łbów nie dociera że nie każdy miał komunę w kraju która ze społeczeństwa zrobiła mentalnie
@Kasujzinternetu: Ale jeśli już to zrobisz i pokonasz kilka początkowych trudności to potem żyjesz nie martwiąc się o nic, nie jak w polsce że srasz po gaciach przed różnymi urzędami i papierologią, jakość życia jest zdecydowanie lepsza, po co ja to w ogóle tłumacze, przecież istnieje powód dlaczego ludzie z całego świata zjeżdzaja sie do uk, ale "dzban" jak ty za wszelką cene stara się udowodnić kij wie czemu że w
Polacy nie rozumieją że to jest społeczeństwo klasowe


@Perthro:

A to między innymi dlatego, że w PL nie ma klasy średniej. Ze 100 razy widziałem na mirko dyskusje o tym, czy klasa średnia zaczyna się od 5-7-10 tys zł. I nawet nie próbuję dyskutować. Bo jak wytłumaczyć komuś, kto całe życie musiałby oszczędzać na salonowego Passata, że klasa średnia w UK to np Jeremy Clarkson.
Być może masz racje, ale jeśli nie poznałeś wolności chociażby takiej jak jest w UK i łatwości życia to sie nie wypowiadaj, tutaj w porównaniu do Polski jest #!$%@? raj na ziemi i taka jest smutna prawda, oczywiscie jest milion rzeczy za które nienawidzę UK lecz jak już wspomniałem przy zestawieniu z Polską to jest #!$%@? raj więc pozdrawiam cieplutko :)


@Frygus96:
I co tam właściwie jest takiego fenomenalnego? Miałem nieprzyjemność
@Flypho: mieszkałem 3 miesiace xD Czyli niczego sie nie dowiedziałeś, absolutnie niczego, tak jak już pisałem, kto żył w UK ten wie i rozumie różnice, cała reszta może sobie szczekać ile wlezie, boli was to że w naszej ojczyznie jest #!$%@? a gdzie indziej jest lepiej? Serio aż tak nie możecie sie z tym pogodzić? Troche to płytkie i przykre. Chciałbym wrócić do Polski, ale nie mam zamiaru żyć w takim
@Frygus96:
Jakbym uważał ze w Polsce jest #!$%@? to bym stad się wyniósł, ale mi się tu podoba ¯\(ツ)/¯. Nie mam żadnych kompleksów z powodu mojego miejsca zamieszkania. Ile życia muszę poświecić żeby poznać prawdziwa twarz Brytyjczyków? 2 lata? XD Jest jakiś arbitralnie wyznaczony okres po którym mogę na nich narzekać?