Wpis z mikrobloga

Oglądałem teraz jakiś materiał, w którym właśnie mówili, że wiele dzieci nie ma w domu komputera i nie może w lekcjach online uczestniczyć. Przypominam, że każde dziecko otrzymało już ok. 25tyś. zł z programu 500+, czy rzeczywiście matki wolą sobie kupić przysłowiowy wibrator do cipska za te pieniądze, aniżeli dziecku jakiś (nawet najtańszy) komputer? Teraz zaczęło się żebranie o komputery do dzieci BO NAS NIE STAĆ A DZIECIĄTKO MUSI SIEM UCZYĆ.. Wykastrować tę patologię. #oswiadczenie #500plus #patologiazewsi #koronawirus
  • 84
@Kressska: A skąd wiesz ze nie mam? Rok temu na święta właściciele czteropokojowego mieszkania które wynajmowałem sprzedali mieszkanie z dnia na dzień i musiałem się wynosić. Na szybko nie znalazłem nic ciekawego, więc wróciłem do swojej dwójki w której kiedyś mieszkałem (akurat lokator też mi zrezygnował). Budowa domu już trwała, więc się przemęczyłem się te 10 miesięcy (nie polecam nikomu) i teraz pozdrawiam z własnego domu 160 m :)
Błyskotliwej riposty
@juma777: dlatego napisałam "lub nie miałeś" :) wytłumaczyłeś elegancko, ale niestety dość sporo osób znam, które warunków nie mają (i nic z tym nie robią) i to wg mnie jest przykre. BTW wg mnie kredyt to nic złego ;)

*Oczywiście tam zamiast "nie nasze" miało być "nie masz"
@soronprfbs: to idealnie pokazuje jaką porażką jest program 500+, poleasingowy laptop który uciągnie jako tako te lekcje kosztuje już 300 pln czyli mniej niż takie dziecko dostaje miesięcznie, ale rząd nie rozumie że ludzie są biedni nie bez powodu którym zazwyczaj jest FATALNE zarządzanie pieniędzmi, nawet jakby im dać 10 tysięcy na miesiąc to by wszystko #!$%@? na głupoty i nic nie odłożyli ani nie kupili dzieciakom. Używki, gruba Grażyna 40
@Banek5000: Trafna uwaga, jednak przypuszczam, że większość tych rodzin, które rzucają się teraz najbardziej na "laptopową pomoc" już na pierwsze dziecko 500+ mogło dostawać. Co nie zmienia jednak faktu, że pozostali na to pierwsze dziecko i tak już troszkę pieniążków uzbierali, bo ok.10 tys. zł. Ale rzeczywiście, jak już mówiłem, uwaga trafna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co nie zmienia jednak faktu, że pozostali na to pierwsze dziecko i tak już troszkę pieniążków uzbierali, bo ok.10 tys. zł.

@soronprfbs: a nie bo wychodzi 4500. Od lipca 2019 do marca 2020 (kwietnia nie liczę bo się dopiero zaczął) jest 9 miesięcy więc wychodzi 4500zł.
@Banek5000: I tu jest pies pogrzebany, szkoła tvp nie nauczyła mnie poprawnego mnożenia. Chwilowo pomyślałem, że rząd pisu jest hojniejszy i daje po 1000zł na dziecko. Pozostałą część mojej wypowiedzi jednak podtrzymuję xD
@soronprfbs: niby tak ale nie do końca. Dla przykładu w moim przypadku 500+ jest pochłonięte przez przedszkole państwowe (wyżywienie + godziny aby dziecko było ponad 8h w przedszkolu + 2 zajęcia dodatkowe) już nie mówiąc o tym że przez inflację to z tego 500+ w lutym było 450+. Inflacja oczywiście też wpływa na zarobki. Koniec końców to byłoby więcej kasy gdyby 500+ nie było wcale. Wiec mimo że rząd hojnie rozdaje