Wpis z mikrobloga

Dzisiaj tj. 25.03 przekroczyliśmy 1000 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce.

Na przekroczenie tej liczby potrzebowaliśmy 22 dni.
Inne kraje dla porównania potrzebowały:
-Hiszpania 25 dni
-Szwajcaria 18 dni
-Włochy 16 dni
-Niemcy 24 dni
-Francja 24 dni

Na dzisiejszy dzień mamy 1051 potwierdzonych przypadków co stanowi 0,003% populacji Polski.
Z powodu koronawirusa zmarło 14 osób co stanowi 1,3% zachorowań.
W najbliższym czasie będzie podana dokładna ilość osób które wyzdrowiały

Osoby które zaplusują zawołam gdy przekroczymy 5000 zachorowań
#koronawirus #epidemia #zachorowaniakoronywpl #covid19

link do moich statystyk:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KeW-dmOUkv-S4K4dZ-9guYmG5uz9lR1eY7g5TYJfzdA/edit#gid=0
Pobierz ferranger - Dzisiaj tj. 25.03 przekroczyliśmy 1000 potwierdzonych przypadków koronawi...
źródło: comment_1585177175HGTDxBCAp6mWwhDG9GPKN2.jpg
  • 176
@ferranger: Nadal nie rozumiem na jakiej zasadzie lekka kwarantanna (pod postacią społecznej presji na pozostawanie w domu) nie jest skuteczna. Podczas plagi spotkałem się raz z jednym znajomym na piwo, podczas gdy normalnie biorąc pod uwagę wolne poszedłbym na 3-4 grupowe/masowe (10-20) imprezy. Jak niby restrykcje sprawiające że ulice większych miast są puste (za zdjęciami innych posterów ukazującymi Wawę/Wro/inne większe miasta pustymi) nie wpływają na tempo/ilość zarażeń? Słuchajcie, chcę tylko wiedzy,
@Balcar kilku mirków pisało że po powrocie dzwonili do sanepidu żeby zapytać się jakie są konkretne wytyczne dla nich, czy mają obowiązkową kwarantannę z zakazem wychodzenia czy coś innego. Nikt nie miał ich danych. W dalszej rodzinie mam dużo osób które wróciły, nikt się z nimi nie kontaktował.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@unmonitoredalias: @ImNewHere: @ferranger: porównanie z Hiszpania jest zupełnie bez sensu. Pierwsze przypadki zachorowań w Hiszpanii miały miejsce na wyspach Kanaryjskich, więc zanim wirus dotarł na kontynent to nie mógł rozprzestrzeniać się w takich samych warunkach jak gdzie indziej. Hiszpanie tematu nie olali i od początku izolowali przypadki i robili testy. Wiem bo śledzę temat od początku z racji tego że tu mieszkam. Także porównywanie tempa rozwoju już od samego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ferranger: czyli wychodzi na to, że cokolwiek robisz to i tak epidemia będzie spora i kto ma zachorować ten zachoruje.

@Antorus: nikt nie mówił że będzie inaczej. W izolacji chodzi o to żeby zmniejszyć liczbę chorych wymagających hospitalizacji NA RAZ, i rozciągnąć sytuację w czasie, bo inaczej system opieki zdrowotnej #!$%@? tak że nie będzie co zbierać.
@Balcar To super. Serio. Szkoda że tak późno, moim zdaniem mleko już się rozlało, ale jeśli byśmy próbowali szukać i izolować kontakty to jest to bezcenne narzędzie.
@Mave: Tylko że tego właśnie nie bardzo widać. Dynamika wzrostu wygląda bardzo podobnie co w innych krajach, tylko Włochy się wyróżniają.

Poczekamy kolejne tygodnie, 1000 to wciąż dość mała próbka, ponadto duże ograniczenia wprowadzono już w momencie gdy wirus zdążył się na dobre rozpanoszyć przez przywożenie go zza granicy itd. Dobijmy do 100 000 przypadków i potem oceńmy ile zajęło to nam a ile np Niemcom czy Hiszpanom. Te dwa kraje
@hitherto: Czy późno to nie wiem, aplikacja działa od 14-15 marca, natomiast trzeba pamiętać, że pewnie był to program pisany na szybko, stąd nie jest doskonały i ciągle wprowadzane są poprawki.