Wpis z mikrobloga

Dzisiaj tj. 25.03 przekroczyliśmy 1000 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce.

Na przekroczenie tej liczby potrzebowaliśmy 22 dni.
Inne kraje dla porównania potrzebowały:
-Hiszpania 25 dni
-Szwajcaria 18 dni
-Włochy 16 dni
-Niemcy 24 dni
-Francja 24 dni

Na dzisiejszy dzień mamy 1051 potwierdzonych przypadków co stanowi 0,003% populacji Polski.
Z powodu koronawirusa zmarło 14 osób co stanowi 1,3% zachorowań.
W najbliższym czasie będzie podana dokładna ilość osób które wyzdrowiały

Osoby które zaplusują zawołam gdy przekroczymy 5000 zachorowań
#koronawirus #epidemia #zachorowaniakoronywpl #covid19

link do moich statystyk:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KeW-dmOUkv-S4K4dZ-9guYmG5uz9lR1eY7g5TYJfzdA/edit#gid=0
Pobierz ferranger - Dzisiaj tj. 25.03 przekroczyliśmy 1000 potwierdzonych przypadków koronawi...
źródło: comment_1585177175HGTDxBCAp6mWwhDG9GPKN2.jpg
  • 176
Musi przyjść skutek wcześniejszego zamknięcia szkół granic.


@ImNewHere:
Granice nie są zamknięte. Przyjeżdżają ludzie z całej Europy, pomyśl ile osób siedziało na saksach w Holandii, Niemczech, Anglii. Oni wszyscy ściągają teraz do domu. Dane osobowe zbierane na granicy NIE SĄ przekazywane do sanepidu. Potem ci ludzie siedzą sobie w domu z rodzinami z Polski, a ci chodzą normalnie do sklepu i do pracy.

niedługo zobaczymy co dały nam podjęte środki ostrożności
@Nacr00xx: Nie sądzę. Hiszpanie początkowo temat olali. Z tego co patrzę, podobny wynik mieli koło 8-9 marca. A przecież 8 marca była jeszcze pełna olewka i manifestacja feministek na 120 tys. osób. Moim zdaniem szybciej osiągneliśmy ten sam wynik, bo szerzej testujemy. Trzeba by było znaleźć informacje o liczbie testów w Hiszpanii na tym etapie. Próbowałem, ale nie umiem tego znaleźć.
@KubaGrom: tylko są to informacje lokalne. W najbliższym czasie MZ ma w oświadczeniu poinformować o ilości.
@unmonitoredalias: Nie udało mi się dorwać do informacji dotyczących ilości przeprowadzonych testów. Jeśli do takich dotrę to uwzgędnię je w następnym poście
@bobikufel: podaję dane od pierwszego oficjalnego zarażonego na terytorium danego kraju
Tutaj sensowny artykuł z onetu (aż nie mogłem uwierzyć że na onecie coś tak wartościowego można znaleźć):


@hitherto: no to źle lokujesz swoją wiarę, artykuł jest do dupy. Polityczna nagonka, która może podobać się osobie mającej określone polityczne poglądy i łykającej wszystko, co te poglądy potwierdza.

Że nie badają wszystkich, którzy przekraczają granice? Nie no super pomysł, (strzelam) około 100 000 osób przekraczających przejścia graniczne każdego dnia, gość chce robić 100