Wpis z mikrobloga

Mirki, wygląda na to, że posiedzimy jeszcze trochę w domach. Chciałbym kupić sobie kettla żeby chociaż coś podźwigać przez ten czas. Jeśli kupuje tylko jednego to jaki ciężar? Myślałem o 24kg. Nigdy wcześniej z tym nie trenowałem, chciałbym porobić jakieś swingi, wyciskanie jednorącz itd.

BW 90kg, total jakieś 500kg.

#mikrokoksy #kettlebell
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
@johnmorra Czego nie zrobisz kettlem co zrobisz hantlą i czego nie zrobisz hantlą co zrobisz kettlem?
Samym gamechanger'em jest właśnie swing, gdzie z hantlem nie masz szans tak przetyrać całego ciała
  • Odpowiedz
@Poemat: wydaje mi sie ze hantle sa bardziej uniwersalne jesli mialbym wybierac do treningu w domu. Najwazniejszy powod to mozliwosc zmiany obciążenia.

Swingi mozna bez zadnego problemu rowniez nimi robic. Ketle maja to do siebie ze srodek ciezkosci jest na dole. Nic prostszego jesli chodzi o hantle. Zostawiasz maly krazek na gorze do trzymania a na dole dokrecasz co chcesz i juz masz przeciw wage.

Szczerze to nigdy nie robilem wioslowan
  • Odpowiedz
Swingi mozna bez zadnego problemu rowniez nimi robic.


@johnmorra: Zupełnie inny chwyt w tym co opisałeś, dużo mniej komfortowo będzie się robiło, chwyt szybciej puści przez większe obciążenie ręki

wioslowan ketlem ani wznosow bokiem czy bicka


@johnmorra: Np. gorilla row :) Nie miałem problemów z wykonywaniem wznosów czy łap, co prawda nie jest to tak statyczne jak hantel ale daje radę.

Hantlem nie zrobisz dobrze swingów oburącz, nawet jednorącz właśnie
  • Odpowiedz