Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu rozpętała się pseudoafera "pokrzywdzonej" matki z Wierzbicy, której 11 dzieci z łącznie 15 zostało przekazanych postanowieniem sądu w pieczę zastepczą. W sprawę włączyli się "obrońcy rodziny" oraz wiceminister sprawiedliwości, który sam przyznał, że 17 (!) osób stłoczonych jest w jednym domu, ale wszystko spoko. Ojciec dzieci jest alkoholikiem, ma założoną niebieską kartę, a obecnie toczy się postępowanie karne, w którym występuje jako osoba podejrzana o znęcanie się nad matką dzieci. Facet przepija wszystko co zarobi w pracy dorywczej. Matka utrzymuje się z zasiłków z MOPS. Co robi Ministerstwo Sprawiedliwości? Proponuje rozbudowę domu za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, z którego środki mają być przeznaczane na pomoc ofiarom przestępstw. I tak patologia po raz kolejny jest nagradzana. Zrobienie sobie 15 dzieciaków nie mając środków do ich utrzymania to musi być jakieś upośledzenie intelektualne, taki ktoś nie powinien mieć praw rodzicielskich, nawet zastanowiłbym się nad koniecznością ubezwłasnowolnienia takiej osoby, nierozumiejącej, że zniszczyła dzieciakom życie na starcie. Każdy normalny czlowiek wstydziłby się wydać potomstwo na świat, by żyło stłoczone w syfie.

#madki #patologiazewsi #antynatalizm #neuropa #bekazpisu
  • 100
ale cholera, jak Cię nie stać to nie rób tyle dzieciaków.


@Lonate: I o to mi chodzi, chcesz karać rodziców? Znam mnóstwo ludzi którzy właśnie z takich wielodzietnych rodzin pochodzą, im pomoc się nie należy? Chcąc wybrnąć z tego bagna jeszcze bardziej się starali i wyszli na ludzi. To komu wy właściwie chcecie pomagać?
Serio? xD Mój ojciec zmarł jak miałam 10 lat. Jak każde dziecko, któremu zmarł rodzic miałam rentę do ukończenia studiów lub 25 roku życia.


@Lonate: Wstydziłabyś się, cała rodzina ciągnie na zasiłkach od lat, a tej kobiecie ci żal pomocy
I nie nie każde dziecko dostaje rentę, ciągnęłaś socjal przez 15 lat!!!( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SonGocha99: Co się stało to się nie odstanie. Współczuje tym dzieciakom szczerze, znam kilka osób z takich rodzin wielodzietnych, ale żaden gdzie rodzice mieszkali z 15-stką czy 9-tką dzieci na dwóch pokojach! Takich rodziców nie ukarzesz bo co im zrobisz, sterylizacja żeby się nie mnożyli jak debile? Przecież nie o to chodzi. Mamy durne społeczeństwo w kraju.
Znam tez osoby z domu dziecka, które wyszły na prostą, które mają wspaniałe domy
@PreczzGlowna: Szkoda ze wykop ma taki mały zasięg i ludzie/rząd nie wiedzą jak dużo przeciwników jest takiej kampanii.

Bo tak- poza oczywistymi wyżej wymienionymi argumentami warto dodać fakt ze to może być PRZYCZYNĄ rodzenia się dzieci bo „oni dostali to my tez hehehe”
Mam dom w lubelskim lesie w wiosce zapomnianej przez Boga gdzie nikt nie pracuje i wszyscy żyją z zasiłków. Tacy ludzie nie myślą jak my, mają zaburzony albo
@SonGocha99: o przepraszam, zapomniałam wspomnieć że rodzic musiał pracować żeby mieć po nim rentę. A do tego im więcej zarabiał tym wyższa była renta. Wstyd, mój ojciec był lekarzem, zarabiał sporo i miałam rentę dzięki której mogłam iść do wybranego liceum z internatem i potem na studia nie musząc ciągnąć od matki pieniędzy przez ten okres.
I wiesz co? Jestem w ciąży i jak urodzę to nawet 500+ będę pobierać! Dlatego,
I tak, jestem za zabraniem 500+ bo to największe gówno tworzące patologie jakie istnieje.


@Lonate: Ale ja ci nie bronię 500+, rentę miałaś OK, to dlaczego się tak #!$%@? do innych, że tam jakieś remonty zrobią, inne pierdoły. Dzieciaki na tym zyskają, a im prędzej się usamodzielnią to i 500+ zniknie
@PreczzGlowna: Wychowywałem się w #!$%@? toksycznej rodzinie. Nigdy mi raczej niczego nie brakowało, nie było patoli.

Ale docenilbym jakby ktoś mnie zabrał z tej rodziny gdy byłem dzieckiem. Mogli by mnie dać do najuboższej rodziny na świecie byleby była w miare normalna.

W dupie mam sny o bogatych rodzicach, byciu oskarkiem itd.
Zarobianie pieniędzy to chwila, wychodzeniem z gówna trwa dekady.
@NeuroTC: gwarantuje ci że chciałbyś być przekazany do najuboższej rodziny bo nigdy nie poznałeś co to głód. Nie taki że czekasz na obiad, tylko że nie masz nawet suchego chleba przez dwa dni. Głód permanentny. Bez nadziei, bo nie masz z tyłu głowy że zaraz pójdziesz do sklepu. Że z własnych rzeczy nie masz nic, śmierdzisz. Gdy zaczyna ci się psuć zab to się psuje aż wypadnie i splesnieje, nie masz
Jestem w ciąży i jak urodzę to nawet 500+ będę pobierać! Dlatego, że pracuje i całkiem dobrze zarabiam i coś mogę mieć z tego całego socjalu, z którego pieniądze są z moich podatków.


@Lonate: Coś Ci nie wierzę, koty lepiej doglądaj