Wpis z mikrobloga

Dlaczego mężczyźni mimo [statystycznie] o parę lat krótszego życia nadal muszą pracować o parę lat dłużej niż kobiety? Z czego to wynika? Z tego że nie mają tzipy? Z "równouprawnienia"? Czy z przeświadczenia że mężczyzn można wykorzystywać dłużej? A może jeszcze z tego powodu że wyrabiają więcej normy i są lepszą siłą napędową gospodarki? Jak to z tym jest, bo laik w temacie życia here.
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 308
@AryanWonderBoi: jak widzisz są tu nawet inni mężczyźni którzy potrafią sobie sami #!$%@?ć i popierać to absurdalne prawo. Nie ma żadnej przesłanki dla której kobiety powinny przechodzić wcześniej na emeryturę. Powiem więcej ono jest złe, bo kobiety przez to że przechodzą wcześniej mają później niższą emeryturę. Najlepsze rozwiązanie to takie jak @volion: napisał. Zrównać i podnieść nawet wiek emerytalny do 67/68 lat i z każdym urodzonym dzieckiem obniżać go dla
@WiesniakzPowolania:

również je karmią i zajmują się nimi w podobnym zakresie i równym stosunku co kobiety ?

Rozumiem, że różnica jest taka, że wymaga dołożenia mężczyznom 5 lat pracy? Patrząc na to jak niektóre kobiety zmieniają się w leniwe i grube kluchy i mimo to, żyją dłużej to zdecydowanie nie, podejrzewam nawet, że jeśli nie ma komplikacji okołoporodowych, to w praktyce pozwala im dłużej przeżyć, bo raz, że wychowywanie dzieci nie
@AryanWonderBoi może m. in. dlatego, że to na kobiety spada obowiązek opieki nad starszymi, chorymi członkami rodziny bo mężczyźni mają to w dupie a system nie zapewnia takim osobom opieki. Widzę po swojej rodzinie - co z tego, że ciotka poszla na emeryturę 2 lata wcześniej (pracowala dłużej niz mogła) skoro od pięćdziesiątki zajmowała się dwojką schorowanych rodziców i robila to kolejnych 5 lat?
@C8H18: 20letnim mizoginom na utrzymaniu rodziców nie wytłumaczysz...szkoda strzepić ryja. Dorośniesz, ożenisz sie, bedziesz miał dzieci to zobaczysz jak to funkcjonuje. Przestaniesz od żony wymagać tyle samo lat pracy. Ja odpadam z tej durnej dyskusji .


@WiesniakzPowolania Nie musisz niczego wymagać od swojej żony. Ba możesz ją nawet utrzymywać, Twoja wola. Co nie znaczy, że prawny wiek przechodzenia na emeryturę kobiet ma być niższy skoro dłużej żyją.
@WiesniakzPowolania: nawet mnie nie znasz typie i wyzywasz od dzieciaków czy osób na utrzymaniu rodziców. Brawo, typowy boomer. Wypominanie wieku rozmówcy jako argument. xDD Natomiast jak sądzę zarabiam więcej od ciebie, także sorry, rodzice mnie nie utrzymują. A jeśli chodzi o bycie mizoginem. Nawet mnie nie znasz typie, także nie oceniaj jakim jestem człowiekiem i jak podchodzę do drugiej płci. Natomiast ważne jest że jeżeli wolisz srać pod siebie zamiast starać
@WiesniakzPowolania:

Idź chłopcze matce i ojcu powiedz, że twoje wychowanie to była bułka z masłem i matka ma pracować tyle samo co ojciec. Ciekawe od kogo pierwszego dostaniesz w twarz.

Po najcięższym okresie, który trwa krótko, wychowywanie dziecka to jedno wielkie użeranie się z dzieciakiem, co nie jest w żaden sposób wysiłkiem odbijającym się na zdrowiu i też nie trwa długo. Nigdy nie będzie to cięższe niż jakakolwiek praca fizyczna i