Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, chcecie aby powstał tutaj content skupiający się na tłumaczeniu poszczególnych przepisów polskiego prawa na "chłopski rozum" ?
Na początku zamieszczał bym tutaj interpretacje i wyjaśnienie przepisów z prawa cywilnego, karnego i wykroczeń.
Chce się na początku zapytać, czy byłby ktoś takim tematem zainteresowany, bo nie chodzi o to, żeby nikt tego nie czytał i wszyscy mieli to w dupie, a może ktoś chciałby się czegoś ciekawego dowiedzieć i o tym podyskutować.
Jeśli będzie zainteresowanie, to plusujących zawołam za kilka dni do pierwszego wpisu na w/w temat.
#prawo #gruparatowaniapoziomu
  • 99
@GordonL: akurat w tym nie siedze wiec mogłem się walnąć, ale czytając interpretacje ustawy z 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania (tzw. ustawy równościowej) oraz dyrektywy Rady 2004/113/WE z 13 grudnia 2004 r. wprowadzającej w życie zasadę równego traktowania mężczyzn i kobiet w zakresie dostępu do towarów i usług oraz dostarczania towarów i usług, wynika z niej że różne ceny za usługę mogą
wynika z niej że różne ceny za usługę mogą się pojawić jedynie w sytuacji gdy mają słuszny cel lub wyrównawczy charakter w stosunku do danej usługi, oczywiście poparty dowodami


@Kenjiy: No i jesteś w stanie stwierdzić, że tego nie ma?
@GordonL: "słuszny cel" w tym przypadku może być bardzo różnie interpretowany, do podważenia tego argumentu wystarczy stwierdzenie że dane podane przez bolta jakoby "kobiety zarabiały o 19,9 % mniej od mężczyzn " jest nie do konca zgodna z prawdą, co więcej nie obrazują tego czy kobiety zarabiają mniej jeśli znajdują się na TYM SAMYM stanowisku co mężczyzna. Jeśli chodzi o cel wyrównawczy to moim zdaniem, choć mogę się mylić korzystanie z
do podważenia tego argumentu wystarczy stwierdzenie


@Kenjiy: Nie, stwierdzenie nie wystarcyz.

Jeśli chodzi o cel wyrównawczy to moim zdaniem, choć mogę się mylić korzystanie z przejazdów oferowanych przez bolta nie jest zdominowane przez mężczyzn , wiec nie ma podstaw do jego uznania.


@Kenjiy: Twoje zdanie w tej kwestii jest bez znaczenia.

to tylko gdybanie


@Kenjiy: Właśnie.