Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 18 lat, moi rodzice są po rozwodzie, nowy ojczym mówi, że mam się wynosić z domu, wypisuje do mnie smsy w stylu "jestem w stanie gotów zrobić ci naprawdę dużą krzywdę, nie jakieś złamanie, tylko coś więcej, nawet nie wiesz do czego ludzie są zdolni" oczywiście wszystko z błędami, to totalny pół główek i mega choleryk, mam dość tej rodziny i chciałbym się wyprowadzić, tylko się zastanawiam czy to dobra opcja, teoretycznie miałbym 800 zł alimentów od ojca (ale aktualnie nie płaci i ma 15k długu), plus jeżeli bym się wyprowadził na swoje i znalazł jakąś pracę to mógłbym jeszcze wystąpić o alimenty od matki. Od rodziny nie mam żadnej pomocy, tylko cały czas nerwy i kłótnie. Szkoda mi jest tracić kontakt z przyjaciółmi z aktualnej szkoły dziennej, szkoła dla dorosłych kojarzy mi się z patologią, chciałbym coś osiągnąć w życiu, a nie się utożsamiać z takim czymś, ale chyba nie mam wyjścia. Doradzicie coś? #patologiazmiasta #patologiazewsi #alimenty #rodzina #pytanie #szkola #technikum #liceum #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 141
@AnonimoweMirkoWyznania: Hahahah, wiesz ze powinieneś NATYCHMIST wyprowadzić się z domu i podać wszystkich do wszystkich świętych?
Uwierz, nie godz się na patologie bo nie zauważysz jak ona Tobą zawładnie. Szkoła dla dorosłych to nie jest patolka, przerabiałam wręcz przeciwnie fajnie było. Mili nauczyciele szanujący cię bo w końcu jesteś dorosły.
Mówi ci to ktoś kto wyprowadził się od patolki w wieku 15 lat.
@AnonimoweMirkoWyznania Nie chca Cie tam wiec wyprowadz sie, znajdziesz prace, naucz sie gospodarowac wydatkami, wynajmij pokoj, zerwij z przeszloscia i ta kijowa rodzina. Nie ma co sie bawic w sentymenty. To taka moja rada, pamietaj ze Twoje zycie jest Twoje a nie masz byc czyims wahadlem. Na spokojnie mozesz wystapic o alimenty ale nie miej parcia bo to zawsze beda grosze do tego co mozesz zarobic.