Wpis z mikrobloga

Czołem, moje szanowne Mirki płci obojga! #chwalesie i #rozdajo w jednym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W najbliższą środę jest premiera mojej najnowszej książki: "Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze", Wyd. Czarne. Oznacza to, że jeszcze tylko do środy można ją dostać w przedsprzedaży za 26,17 PLN, a e-book za 20,92 PLN (cena okładkowa to 34,90):
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/swiaty-rownolegle

Wśród plusujących ten wpis rozlosuję egzemplarz rzeczonej książeczki, a jak Was się zbierze odpowiednio dużo, to i ze 3 egzemplarze, a jak Was się zbierze naprawdę dużo, to może coś jeszcze dorzucę. ;) Ogólnie, kto kiedyś brał udział w moich rozdajo, ten wie, że prezenty się sypią. :)

A o czym są "Światy równoległe"? O pseudonauce, o bzdurach, o szurach, o niby-medycynie i szarlatanerii. Oto lista rozdziałów:

antyszczepionkowcy – audiofilia ekstremalna – chemtraile – homeopatia – irydologia – kreacjonizm młodoziemski – płaska Ziemia – radiestezja – strukturyzacja – pamięć wody – powiększanie piersi w hipnozie – wysokie dawki witaminy C – zaprzeczanie globalnemu ociepleniu – żywa woda, surowa woda

Książkę pisałem długo, z miłością. Za każdym razem podjąłem odważną próbę dotarcia do sedna problemu. Pojechałem do siedziby Boiron, żeby porozmawiać z zarządem o homeopatii; z wielkim trudem zdobyłem numer telefonu do J. Zięby i odbyłem z nim długą rozmowę o lewoskrętnej witaminie C; obdzwoniłem różdżkarzy i radiestetów, jeździłem po szpitalach i onkologach, czytałem setki artykułów, pościągałem z USA najlepsze amerykańskie książki kreacjonistyczne; nurzałem się w archiwach homeopatów, tropicieli chemtraili i zwolenników surowej wody...

Wszystko po to, żeby opowiedzieć Wam, o co naprawdę chodzi w tych wszystkich absurdalnych teoriach, skąd się biorą i kim są ludzie, którzy je głoszą. Jestem przekonany na 100%, że dotarłem głębiej niż inni dziennikarze. Wnioski są o tyle interesujące, co kłopotliwe - "ludzie od jaszczurów" często nie różnią się aż tak bardzo od nas (załóżmy, że normalnych, racjonalnych osób). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie - naprawdę z wielką radością ogłaszam "Światy równoległe". Poniżej wrzucam fragment książki.

#nauka #pseudonauka #homeopatia #antyszczepionkowcy #zieba #globalneocieplenie #liganauki #ligamozgow

Wołam też moją armię spod znaku #conowegownejczer - mam nadzieję, że zrozumiecie. ;)
LukaszLamza - Czołem, moje szanowne Mirki płci obojga! #chwalesie i #rozdajo w jednym...

źródło: comment_xqGwT3sPM8mZA52iERrru63pBzQX4Puh.jpg

Pobierz
  • 116
fragment rozdziału "Audiofilia":

Zanim przejdziemy do tematu podwójnie ślepych prób sprzętu audiofilskiego, podam pouczający przykład zastosowania tej metody w innej dziedzinie życia. Tego typu testy wykonuje się bowiem od lat, poddając preferencje konsumenckie, zwłaszcza ekspertów, „próbie ognia”. To znakomita metoda oddzielania efektu psychologicznego od faktycznej różnicy, na przykład smaku! Na celowniku badaczy znalazło się choćby wino – produkt, który ma wiele wspólnego ze sprzętem audio: i tu, i tu występują głęboko oddana
fragment rozdziału "Powiększanie piersi w hipnozie":

Po przeczesaniu baz bibliograficznych pod kątem odpowiednich słów kluczowych okazuje się, że badania nad powiększaniem piersi za pomocą sugestii hipnotycznej opisano w trzech artykułach w latach siedemdziesiątych XX wieku. W pierwszym, pionierskim badaniu Jamesa E. Williamsa z 1974 roku^107 eksperyment przeprowadzono na dziewiętnastu kobietach w wieku osiemnaście–czterdzieści lat, które w sześciomiesięcznym okresie poprzedzającym badanie nie odnotowały znaczącej zmiany masy ciała ani sylwetki. „Leczenie” polegało na uczestniczeniu
Z pewną nieśmiałością wołam zespół "Czytamy naturę"... ;) Natomiast dobra wiadomość jest taka...

@32cm, @aaadam91, @Ag3SbS3, @ancymonek, @Aquz, @ArtyQ, @atamcichobyc, @azzQ, @BeSmarter, @Bivara, @bochenek_piwa_poprosze, @Bool1410, @broczapa, @Brodzacy_w_Zbozowej, @byt199, @Ciascio, @ciemnagwiazda, @czemu_nie, @damroka17, @darnok23, @DezorientacjaKota, @dlugi_, @dontonek, @Droden, @drWind, @EdlortKalen, @PaczekRecords, @kakagonzalez, @MPTH, @
...ukaże się oczywiście kolejny odcinek "Czytamy", natomiast nieco nietypowy...

@MandarynWspanialy, @ManfredMacx, @MarcinusZ, @Matgolfin1, @Mleko_O, @mustika, @mynameis60, @niegadaj, @nyszom, @Obruni, @OpticKestrel, @Patrykm, @plnk, @podli, @Prekambr, @przecietna, @Quimeen, @Rapepo, @RFpNeFeFiFcL, @rhqq, @ropucha_paskowka, @Sarikaw, @scyth, @SirArthur, @slaper, @smyl, @Sparkerix, @dzikslaw, @Novvaczeq, @Nooamda, @coupakh, @
@LukaszLamza: a wiesz z której wersji jako skromny autor masz wyższy dochód? Czy wydawnictwo nie udostępnia autorom takich info i wynagrodzenie jest niezależne od tego? Sorki że pytam, ale próbuję rozwikłać nieodgadnioną zagadkę ( ͡° ͜ʖ ͡°).