Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Gdzie może znaleźć pracę 29-latek bez wykształcenia, doświadczenia zawodowego, prawa jazdy, obycia społecznego, znajomych, pieniędzy... no ogólnie bez niczego? Nie pytajcie jak się można w takim położeniu znaleźć, bo to nie ma znaczenia w kontekście tego pytania. Coraz częściej myślę żeby sobie po prostu pójść w nocy na tory gdzie jeżdżą towarowe i zasnąć. Czuję taki wstyd i obrzydzenie jak o sobie myślę, że nawet pisanie tego posta przychodzi mi z trudem. Choćbym chciał napisać CV, to zwyczajnie nie mam co tam umieścić poza danymi osobowymi.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 19
  • Odpowiedz
  • 32
@AnonimoweMirkoWyznania nie bierz tego jako obraze ale do gastronomii czy marketu przyjmą Cię bez doświadczenia zawodowego, tak samo calla Center. I moim zdaniem trzymalabym się takiego McDonalds bo dla większości ludzi to praca przejściowa A ty mógł byś mieć aspiracje na kierownika. Wykształcenie czy prawko spokojnie da radę zrobić pracując ale najpierw praca i pieniądze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jest wiele prac gdzie nie jest wymagane doświadczenie ani specjalne umiejętności więc bez przesady. McDonald's, praca na liniach produkcyjnych, pomocnik na budowie itp.
Sugureję wpisać jednak coś w CV (i tak nie będą tego sprawdzać) bo puste będzie wyglądać podejrzanie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Kolega @Szolim dobrze ci pisze. Amazon jest w takiej sytuacji wręcz idealny a trochę ich już jest po Polsce rozsianych. W te bajki o obozie pracy nie wierz. Ja zacząłem od Twojego startu (tylko, że młodszy byłem) i dzisiaj siedzę sobie w wygodnej pracy w IT w banku, właśnie dzięki Amazonowi.

Jeśli nie masz to moi koledzy w podobnych sytuacjach uderzali do call center. Najlepiej wybieraj te w bankach, kolo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli mieszkasz w dużym mieście lub okolicach, możesz tez uderzać do korpo, tak jak pisali, ale nie na call center, tylko np działy księgowości, czy coś takiego. Mam tu na myśli molochy typu capgemini. Robota zwykle prosta i na początkowe stanowiska biorą ludzi bezpośrednio po liceum bez doświadczenia. Masz szkolenie i wystarczy klepać w komputer. Plusem jest to, ze jak się wkręcisz możesz się w tym rozwijać (dopóki brak wyższego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Gastro. Jak masz gadane i dobrą mordę wyciągniesz spore pieniądze na napiwkach jako kelner. A jak nie to idziesz na kuchnie i jak będziesz się uczyć to po po kilku latach możesz zostać head chefem. Gdzie tez można zarobić nie mało.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: na budowe Ci doradzaja ludzie ktotzu nigdy na budowie nie byli. Tam nie idz bo jak nigdy nic nie robiles to Cie zjedzą tam. Za duzy #!$%@?. Nie bedziesz ogarnial.
Lepirj na jakas produkcje/ mac / pomoc kuchenna. Najlepiej to jalbys mial jakikolwiek budzet, i wyjechal do holandi na roboty, tylko angielski musisz ttoche ogarniac. Spory zastrzyk gotowki bys mial i by Ci pokazali palcem co masz robic. Wejdz na
  • Odpowiedz
**kod_potwierdzajacy**: Idź do jakiegoś marketu albo mcdonalda a w CV wpisz ze dwie wymyślone prace kompletnie nie związane ze stanowiskiem na jakie aplikujesz (żeby nie wymagali, że skoro to robiłeś to powinieneś to umieć).
Inny pomysł to skłam że byłeś na emigracji i pracowałeś na produkcji czy budowie - znowu nikt tego nie sprawdzi i nikt nie będzie spodziewał się po tobie jakichkolwiek umiejętności czy kwalifikacji.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: KŁAM. Przy gównorobotach nikt nie sprawdza CV, nie wydzwania do firmy sprzed kilku lat pytając o referencje, nie pyta Cię byś pokazal dyplom, nie sprawdza czy naprawdę ostatnie 3 lata byłeś w UK i firma John&son Give-a-brick w Zadupie-Upon-Rivershire istnieje.
  • Odpowiedz