Wpis z mikrobloga

Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dostać obuchem w łeb. Klasa średnia w Polsce to barany do strzyżenia. I dziwić się potem, ze każdy kto ma taką możliwość #!$%@? na działalność. Różnica brutto do netto - 41,7% (!!!) podatków i innych danin na rzecz państwa. A jeszcze później 23% vatu xdddd #podatki #polska #zlodzieje #gospodarka
hurin - Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dosta...

źródło: comment_0bHTpDlcf3UVcv3F0qNedJnPGLAiNti7.jpg

Pobierz
  • 409
  • Odpowiedz
@adiq94: ok, teraz rozumiem o co Ci chodziło. U mnie nie ma takiego problemu, firma dolicza ok 18% do kwoty brutto z UOP i to jest kwota netto na jaką wystawiasz FV, przy czym w tej kwocie masz dodatkowy urlop. Pewnie jakbyś chciał bez urlopu to musiałbyś policzyć dodatkowe 30% jak ktoś wyżej wspomniał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hurin na dzialalnosci to tez nie jest kolorowo XD dostaje przelew 7200 (przyklad z ostatnuego miesiaca). Zus - 560, ksiegowa 250, podatek dochodowy 850. Do zaplaty mam: mieszkanie 1750zl, alimenty 1000zl, prad wyszedl 150zl, miesiecznie paliwo 500zl, jak zyc #!$%@?? XD a mialem miesiac bez pracy, bo mnie baba #!$%@? (jechalem motocyklem) to z zusu dostalem odszkodowania 350 zeta XD zarobic nic nie zarobilem, bo jak nie robie to nie zarabiam :D
  • Odpowiedz
  • 0
@becvvv mam zamiar przejsc na ryczalt podatku dochodowego, co zmniejszy podatek o ladnych kilkaset zlotych. Moze zmienie ksiegowa, bo obecna teoche ze mnie zdziera, albo zaczne rozliczac sie sam :) Place obecnie mniej za mieszkanie, bo mieszkam z partnerka i dzielimy sie kosztami, wiec przezyje ;)
  • Odpowiedz