Wpis z mikrobloga

@matcheek: Myślę, że większym problemem jest cala papierologia która wynika po prostu z faktu, że Polska jest Polską, niż wszystko inne. Więcej nerwów mnie kosztowało załatwienie dwóch świstków w Polsce niż załatwienie całej papierologii w Niemczech gdy wyrabiałem niemieckie PWZ. Więc jeżeli ktoś ma przez cały skomplikowany proces nostryfikacji przebijać się przez panie Bożenki po najróżniejszych urzędach, to pozostaje współczuć. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: > 2 509 zł – #lekarz stażysta

Szkoda, że nikt nie napisał w jakim wymiarze pracuje lekarz stażysta

Stażysta pełni 1 dyżur w tygodniu – w wymiarze 10 godzin i 5 minut lub dwa dyżury w tygodniu– w wymiarze 5 godzin oraz 5 godzin i 5 minut.


https://www.gov.pl/web/zdrowie/staz-podyplomowy-lekarzy-i-lekarzy-dentystow

4 razy w miesiącu pójść do "pracy" (bo tak naprawdę to na praktyki) i wielki płacz, że niby kasjerzy zarabiają więcej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
@ribbentrop: Przecież to są dyżury poza etatem podstawowym, o czym ty piszesz w ogóle? Stażysta ma normalny etat+obowiązkowo te cztery dyżury.

Te dyżury trwają tak śmiesznie bo lekarz pracuje 37godzin55minut na etacie w tygodniu, do tego dorabia 10h5minut dyżuru na tydzień, co daje magiczne 48 godzin.
  • Odpowiedz
  • 10
@Koliat wiele osób nie rozumie też jak działa system w USA. Przyjazd karetki do wypadku może i kosztuje 20 000 ale to nie jest kwota którą płaci poszkodowany. W ubezpieczeniu jest zawarta maksymalna kwota 'z kieszeni' którą pacjent musi dopłacić i raczej nie są to majątki. Kilkaset dolarów max i to za grube sprawy.

Problem jest z samą ceną tych ubezpieczeń. Jako że tam jest ten słynny wolny rynek (i do tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@ribbentrop: Wiem, że dopiero doczytałeś ile taki lekarz stażysta właściwie pracuje, ale pozostaje pytanie zasadnicze: po co próbujesz w takim razie kłamać?
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: jak dla mnie stażysta nadal się uczy więc płacić mu dużo za to że się uczy to też tak średnio. Dopiero jak jest pełnoprawnym lekarzem i się na tym chociaż trochę już zna to powinien zarabiać min 6k miesięcznie.
  • Odpowiedz
@outdust: w lutym będzie wyrównanie do minimalnej
@leac: zapewniam że pracuje. Zdarzają się oddziały gdzie jest się krócej i faktycznie mało Cię wciągają do pracy w zespole, ale na dłuższych blokach (choroby wewnętrze, interna itp) pracujesz do momentu aż jest praca i rzadko ktoś wcześniej wypuści ;p
@spidero: mówisz o sektorze prywatnym. W publicznym niedługo nie zostanie nikt, rezydenci którzy dostają na rękę 3000 netto to jest śmiech a
  • Odpowiedz