Wpis z mikrobloga

Pytanie skierowane do #niebieskiepaski. Często słyszę za ścianą dzikie awantury urządzane przez kobietę, z tego co rozumiem bywa pod wpływem narkotyków. Czasami brzmi to na prawdę niebezpiecznie. Gdyby agresorem był facet to dawno poszłabym zapytać czy wszystko okej i ewentualnie zadzwoniła na policję. Ale właśnie w tej sytuacji nie wiem czy nie pogorszę tylko. Czy jako #niebieskipasek chciałbyś w takiej sytuacji żeby ktoś wezwał policję? A może macie jakieś inne propozycje? Chłopaka poznałam, jest bardzo miły, cichy i spokojny, dlatego mocno się o niego martwię.

#pytanie #logikarozowychpaskow

Dzwonić

  • Tak 89.8% (362)
  • Nie 10.2% (41)

Oddanych głosów: 403

  • 53
  • Odpowiedz
@Harmonia: Bo kobietom od dawna się pomaga, wszyscy wiedzą co robić, zniknęło stygmatyzowanie ofiar (no prawie zniknęło). W przypadku mężczyzn jesteśmy na zupełnie innym etapie. A chociażby stąd, że mężczyźni zabijają się kilka razy częściej od kobiet, bo nie są nauczeni proszenia o pomoc. Wręcz przeciwnie, są uczeni, że proszenie o pomoc jest oznaką słabości, a "prawdziwy mężczyzna" sam sobie ze wszystkim radzi.
  • Odpowiedz
@Harmonia: Dobrze, widzę, że nie chcesz zrozumieć. Dyskusja z Tobą nie ma sensu, bo jako kobietę - nie ważne co powiem i tak będziesz mnie atakował i się nie zgadzał. Chcę dla tego chłopaka jak najlepiej i działam w dobrej wierze, nie wiem czemu masz z tym taki problem. Widocznie jesteś jednym z tych mężczyzn, którzy kopią pod innymi dołki.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Psy przyjadą, a w Polsce i tak staną po stronie kobiety przez te nasze stereotypy.
Ja nawet nikomu nie mówiłem, że kobieta mnie uderzyła czy popychała, bo i tak by mi #!$%@? nikt nie uwierzył.
  • Odpowiedz
@KajkelMors: Nie, nie Częstochowa. Mi go strasznie szkoda, dlatego postanowiłam w końcu jakoś zadziałać. Na początku myślałam, że ot, młoda para się kłóci. Ale później okazało się, że to jednostronna agresja.
  • Odpowiedz
Czy jako #niebieskipasek chciałbyś w takiej sytuacji żeby ktoś wezwał policję?


@SkrytyZolw: Nie wyobrażam sobie trwać w takim związku, ale jeśli sam bym sobie nie radził, chciałbym, żeby ktoś mi pomógł. Obawiam się jednak, że w naszym kraju taki telefon zostanie wyśmiany, Polska nie jest jeszcze gotowa na cywilizację. Tak czy inaczej dzwoń. :)
  • Odpowiedz