Wpis z mikrobloga

Katolicyzm upadnie.

Wróciłem właśnie ze spotkania z zakonnikiem, znajomym rodziców. Bardzo fajny człowiek, inteligentny, dowcipny, ale już po krótkiej rozmowie dało się wyczuć, że jeśli chodzi o poglądy, to zbiłby piąteczkę z Jędraszewskim na lajcie. To pokazuje, że w kościele nie brak jest ludzi inteligentnych, świetnych ludzi, ale mają wbity do głowy archaiczny system wartości, wobec którego istnieją już lepsze świeckie.

Chociażby wegetarianizm. Bardzo mocno zaznaczał, że wg Biblii zwierzęta mają funkcję służebną (chyba tak to określił) wobec człowieka i p o w i n n y być jedzone. Przez cały wieczór żarciki, że trzeba jeść mięso, bo niedługo "Unia zakaże".

Na mój argument, że ja bardzo szanuję wegetarian, aby tylko nie narzucali nikomu swojego stylu życia (a znam takich, co nie narzucają), bo chyba lepiej nie zadawać cierpienia niż je zadawać zwierzakom, coś poburczał, że to już nowa religia i, że wegański ekstremizm. No to powiedziałem, że każdy ekstremizm jest zły i że wbrew pozorom tych wojujących wegetarian wcale nie ma tak dużo, tylko ich najbardziej widać, tak jak np. terrorystów. Tu już argumentów nie było.

Pod płaszczykiem około 40stoletniego wyluzowanego zakonnika siedzi sobie taki Jędraszewski. Nawet gdybym był wierzący, to chyba nie chciałbym takich "przywódców duchowych".

#katolicyzm #bekazkatoli (dla zasięgu)
  • 125
  • Odpowiedz
@KomosaBiala: Niekoniecznie, niektorzy urodzeni chorzy złożeczą Bogu za to co ich spotkało, niektórzy błogosłaiwa np. Nick Vujicic. Ktory został pozbawiony mozliwości chodzenia itd. Zgadzam się że homoselsualista ma trudniej. Hetersoksualisci, ktorzy nie maja żon też maja ciężko, czasami Ci co maja też maja ciężko wbrew pozorom. Każdy ma swój krzyz, dlaczego jedni maja wiekszy inny mniejszy, to już pytanie do Boga.
  • Odpowiedz
Każdy ma swój krzyz, dlaczego jedni maja wiekszy inny mniejszy, to już pytanie do Boga.


@StefanB12: Nie, to jest pytanie do ciebie, wierzącego. Czy sprawiedliwym jest danie różnym ludziom różnych dróg, i ocenianie każdego po równo?
  • Odpowiedz
homoseksualizm nie jest zaburzeniem


i co to zmienia? to że coś nie jest zaburzeniem nie oznacza że jest moralnie dobre. Kosciol ma stac na strazy moralnosci i dbac o potrzeby ducha, czyli o to czym nauka sie nie zajmuje.

Powtarzam: wg mnie kościół w tej formie, którą aktualnie ma nie ma szans przetrwać, przynajmniej w krajach o wyższym poziomie cywilizacyjnym.


@yorrick: czym #!$%@? sie ta wyzsosc cywilizacyjna, prawami dla osob lgbt?
  • Odpowiedz
Czy sprawiedliwym jest danie różnym ludziom różnych dróg, i ocenianie każdego po równo?


@KomosaBiala : tak, dlatego wymyśliliśmy prawo np. karne które obowiązuje bezwzględnie wszystkich
  • Odpowiedz
tak, dlatego wymyśliliśmy prawo np. karne które obowiązuje bezwzględnie wszystkich


@ziemba1: to jest złe porównanie. Ludzkie kary mają sens praktyczny - zniechęcić ludzi do wykonywania czynności, które są szkodliwe dla innych ludzi. To, co robi Bóg, przypomina bardziej wpuszczanie ludzi na tor z przeszkodami, i karanie tych, którzy nie dotrą do celu na czas - mimo że niektórzy mają na swoim torze więcej przeszkód niż inni.
  • Odpowiedz
to jest dobre porównanie. Nauczanie Kosciola ma sens praktyczny - zniechęcić ludzi do wykonywania czynności, które są szkodliwe moralnie dla innych ludzi.

@KomosaBiala:

To, co robi Bóg, przypomina bardziej wpuszczanie ludzi na tor z przeszkodami, i karanie tych, którzy nie dotrą do celu na czas - mimo że niektórzy mają na swoim torze więcej przeszkód niż inni.


??
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ziemba1 tym, że np idzie sobie para gejów ulica i w państwie bardziej cywilizowanym szansa na agresję wobec nich jest mniejsza. Tylko to albo aż to.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@StefanB12 czyli jak papież jest konserwatywny, to według Ciebie jest nieomylny. Ale jak tylko chce coś zreformować to już dogmat o nieomylności papieża nie istnieje? To zdecydujcie się - jest nieomylny czy nie?
  • Odpowiedz
Nauczanie Kosciola ma sens praktyczny - zniechęcić ludzi do wykonywania czynności, które są szkodliwe moralnie dla innych ludzi.


@ziemba1: Co to znaczy "szkodliwe moralnie"?

??


To Bóg sprawił, że grzeszne czynności wydają się przyjemne. To Bóg sprawia, że dla niektórych grzeszne przyjemności są przyjemniejsze niż dla innych. Niektórym trudniej jest przez to zwalczyć pokusę niż innym. Ale Bóg wszystkich ocenia tak samo.
  • Odpowiedz
@KomosaBiala: kto powiedzial, ze beda oceniani porowno? Moze wieksza nagroda w niebie bedzie dla homoseksualistow, ktorzy wytrwaja w czystosci. Mistycy mowia o kregach w Krolestwie Bozym, wiec moze oni beda wyzej.
Tak jest z Krolestwem Bozym tak samo jak w przypowiesci, gdzie gospodarza zatrudniał pracownikow na roli. Kazdy dostal denara i ten co pracowal caly dzien jak i ten ktory pracowal godzine. Takze na lozu smierci grzesznik moze sie nawrocic i
  • Odpowiedz
Moze wieksza nagroda w niebie bedzie dla homoseksualistow, ktorzy wytrwaja w czystosci.


@StefanB12: I to jest sprawiedliwe? Że homoseksualiści dostają szansę na większą nagrodę, ot tak, bez żadnej zasługi ze swojej strony?
  • Odpowiedz
@Gorejacy_krzak_agrestu:
Zachęcam do zajrzenia do oryginału Wyj 20 1, 17. Wszystkie przykazania sa zawarte. Jezeli chodzi o pierwsze, przytocze tekst.

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, bo Ja Pan,
  • Odpowiedz
@KomosaBiala: Tak jak napisalem po ludzku nie. Natomiast Chrzescijanie wierza, ze Bog ma najlepszy paln, dla kazdego czlowieka indywidualnie.
Ostatecznie tez nie wiemy jak bedzie w niebie, jak nasze zycie bedzie "policzone". Mozliwe Bog przewidzial dla mnie ktorys z kolei krag i wie ze tam bedzie mi najlepiej.
  • Odpowiedz
Tak jak napisalem po ludzku nie. Natomiast Chrzescijanie wierza, ze Bog ma najlepszy paln, dla kazdego czlowieka indywidualnie.


@StefanB12: Ok, no to skąd w takim razie wiemy/dlaczego wierzymy, że Bóg jest sprawiedliwy?
  • Odpowiedz