Wpis z mikrobloga

@SuperSu: Niestety nic nie polecę, ale jest to pewien musthave dla mnie w toalecie. Jestem wysoką osobą i uciążliwe jest dla mnie oddawanie moczu do niskiej muszli klozetowej :D
  • Odpowiedz
to i tak mycie odbywa się w tej jednej ulubionej, druga łazienka leży odłogiem i tylko trzeba tam sprzątać.


@abcdefghijklmnoprstuwyz: sranie w banie, od kiedy tata zrobił w domu drugą łazienkę życie stało się o mniej upierdliwe. Niby nie na codzien czekasz w kolejce do łazienki, ale nawet raz jak musisz trzymać żeby się nie zesrać/zeszczac nie jest przyjemny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: Można się jeszcze zastanowić nad rozwiązaniem firmy AEG/Electrolux gdzie w pralko suszarce zastosowano pompę ciepła, czyli główny podzespół ze zwykłych suszarek.Zaladunek całkiem duży, bo 10kg prania i 6kg suszenia.
  • Odpowiedz
Pomijając to co wyżej pisałem:
- podłogówka
- nie robienie garażu w bryle domu tylko wiata na zewnątrz - wybitne marnotrastwo hajsu robienie garażu w domu.
- nie robić kominka bo to zbędnie wydane pieniądze
- nie robić centralnego odkurzacza bo za 1500 papiera można kupić Siaomi co sam będzie sprzątał całą chałupę
- parter, max 100m2. Dzieciaki wyfruną a Ty na starość utrzymuj i ogrzewaj molocha.

Dużo by jeszcze wymieniać, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@dupaztrupa ekspres do kawy podpięty do wody, żeby nie trzeba jej było w koło uzupełniać.

odkurzacz automatyczny, to w sensie jakiś robot w stylu rumby czy roborocka, tak?

zastanów się 2x nad garażem. Rodzice postawili sobie garaż na dwa auta, który teraz służy jako piwnica, auto nigdy tam ne stało, a przecie piwnice mozna lepiej zaprojektować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@dupaztrupa: Mieszkam w domu wiekszosc mojego zycia to moje obserwacje:
- walic balkony tylko duzy taras,
- zaplanuj altanke na spotkania ze znajomymi i grilla
- ogrodek tylko maloobslugowy
- jak masz ciekawskich sasiadow zasadz tui za 10 lat sobie podziekujesz
- koszenie trawy OD CZASU DO CZASU jest fajne jak masz kase kup robota, od czasu do czasu sam sobie skosisz..
- garaz na mininum 2 auta albo chociaz wiata.
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: Z rzeczy które u mnie się sprawdziły:
100% podłogówka + powietrzna pompa ciepła.
Wentylacja mechaniczna.
Klimatyzacja.
Garderoba.
Samojezdny odkurzacz zamiast centralnego odkurzacza.(W przypadku gdy ma się odkurzacz samojezdny potrzeba tez zwykły jakiś mobilny np. na baterie typu Dyson)
Wiata na samochody.
2 łazienki.
Automatyczne światła na schodach i przedpokoju.
Taras (jeżeli na południową stronę to tylko zadaszony).
Suszarka do ubrań (sprzęt okazał się tak niezbędny jak pralka czy zmywarka).
I
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Niebadzlosiem: Zaplanuj puszczenie najnowszego kabla od neta i gniazdek, zaplanuj acces pointy bys na kazdy pirttxe i z tylu dzialko mial wifi
- projektor fajna sprawa zaplanuj sciane pod niego
- lofowka z kostkami lodu jest w pyte
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: ladne ale niepraktyczne sa nablatowe umywalki na ktorych nie mozna niczego postawic, przez co sam blat wokol od stawiania mokrych rzeczy jest poplamiony i z zaciekami
  • Odpowiedz
@dupaztrupa To ja napisze na swoim przykładzie, co jest rzeczywiście niezbędne, a wydaje się mało istotne.

- położona instalacja pod dzwonek/domofon (jeśli planujesz mieć)
-kable lub przestrzenie pod łącze internetowe
- schowek na różne duperele
- pokój lub część przestrzeni wyłącznie na swoje hobby/prace

- sama podlogowka w kuchni, wiatrolapie ewentualnie korytarz (pamiętaj też, że każdy dodatkowy obszar to wyższe koszty ogrzewania)
Dla wygody warto założyć termostaty, ewentualnie opisać gdzie dana pętla
  • Odpowiedz
  • 0
@dupaztrupa nie wyobrażam sobie nie mieć płyty indukcyjnej, chciałabym mieć osobno płytę indukcyjną i piekarnik. Nie chciałabym mieć płyty połączonej razem z piekarnikiem. Podgrzewana podłoga jest super bo nie trzeba chodzić w papciach.
  • Odpowiedz