Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Grabiszynie już powyżej 10tys/m2. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 12 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 15k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (3500).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd człowiek zarabiający średnią krajową ma wziąć kasę na mieszkanie?? Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 2500 wszystkich kosztów i żyć za 1000 zł na miesiąć? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad 3/4 na samo mieszkanie. A pensja stoi.

Dziękuję PIS i premierze morawiecki że ukradliście moje marzenia na własny kąt.

#wroclaw ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza
  • 112
@dobrzecisiewydaje Nikt nie mówi, że każdy musi być bogolem, ale prawda jest taka, że ludzie żyją w bańkach informacyjnych jeśli myślą, że we Wrocławiu większość zarabia 3500zł. Grabiszyńska to jest ulica bezpośrednio wjeżdżająca do centrum, z drugiej strony przechodzi w estakadę z dojazdem do parku technologicznego.
Jak się zarabia mniej, no to przykro, ale wyjeżdża się na obrzeża. Wszyscy płaczą, że drogo, ale skoro nadal kupują i wynajmują dobrze usytuowane lokale, to
@Scaab: Rok temu kupiłem mieszkanie przy Krzyckiej za 6500 zł/m2 - 2006 rok budowy. Widziałem wcześniej kilka mieszkań, w tym przy Grabiszyńskiej. Po prostu mieszkania trzeba się trochę naszukać, bo na pewno wymarzone mieszkanie nie wisi przez miesiąc na olx tylko rozchodzi się szybciej.
Powodzenia w zakupie bo na 100% można kupić taniej.
@dobrzecisiewydaje: Ja ogólnie nie rozumiem tego ciśnienia na duże miasta wśród młodych ludzi. Jak patrzę co mógłbym sobie kupić w cenie wrocławskiego mieszkania w mniejszym mieście to się za głowę łapię. Są takie osoby jak ja czyli IT i korpo, które nie znajdą pracy w małych mieścinach. Ale jak widzę dziewczynę, która pracowała w jakimś ubraniowym januszexie w Galerii Krosno ( ͡° ͜ʖ ͡°) za minimalną i
@Scaab: no spoko, nie każdy. Ale tak szczerze to co robisz? Bo pewnie można więcej zarobić tylko trzeba się dokształcić/zmienić branże a nie tylko płakać, że państwo cię blokuje...
Żeby nie było - ja robaczylem w UK 5 lat, żeby mieć swój kąt na wsi bez kredytu i teraz za 3k miesięcznie żyje mi się całkiem przyjemnie....
@Scaab: Kiedy w koncu zrozumiecie mirki ze mieszkania sie kupuje parami a nie samemu?? Przygruchaj sobie p0lke co zarabia 3 tys i juz macie 6,5 tys, a koszty chaty nie wzrastaja. No moze prad i woda 100 zl wiecej za zuzycie.
Jak zarabiasz taka cienka pensje (sory ale w duzym miescie to tyle pomocnik na budowie obecnie zarabi) to nie mysl nawet o kupowaniu sam bo sie wkopiesz.