Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków znających się na rzeczy. Szukam niedrogiego telefonu z Androidem, bo mój Xiaomi Mi4 to już staruszek i coraz mniej aplikacji (np. revolut) jest z nim kompatybilnych (nie jest to wina systemu - nie drążmy tematu). Moje potrzeby:
- ma dzwonić, wysyłać SMSy,
- robić zdjęcia jakości takiej, żeby dało się wystawiać aukcje na Allegro i żeby się tych zdjęć nie wstydzić,
- nagrywanie wideo - jak będzie nagrywał 1080p w 30 klatkach to będę szczęśliwy,
- jak widzę notcha na wyświetlaczu to dostaję wysypki i na 100% nie chcę go mieć,
- procesor 64 bity (takie są już wszędzie, więc to żadne wymaganie), RAM >= 3GB, storage >= 32GB
- bateria jest dla mnie mało istotna - nie używam telefonu nałogowo i przez 90% czasu dnia telefon ma wyłączony ekran,
- aparat przedni - dla mnie może go nie być - i tak nigdy go nie użyję,
- wielkość wyświetlacza - nie większy niż 6.5 cala i nie mniejszy niż 5 cali, preferowany IPS,
- reszta opcjonalna, dobrze by było jakby miał USB typu C, o bezprzewodowym ładowaniu przy moim budżecie można chyba zapomnieć,
- bluetooth - minimum v4.2,
- wifi - 2.4ghz i 5ghz,
- nfc, jakość audio, marka, wytrzymałość, gwarancja - kompletnie nieistotne,
- budżet - max 600PLN.

1. Co polecacie?
2. Znalazłem coś takiego: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009507593634.html
Dlaczego nie polecacie tego telefonu? Niewiele da się o nim znaleźć...

#telefony #gearbest
  • 5
  • Odpowiedz
@redliquid: Z telefonem nie doradzę ale z revlutem jak przyciśnie Cię potrzeba by skorzystać i nie masz łatwo dostępnej alternatywy smartfonowej z Andkiem 6+, to revolut dobrze chodzi w wirtualkach. Najnowszy bluestack wystarczy.
  • Odpowiedz
@GleboZgryz: Dzięki za odpowiedź, wypróbuję bluestacka za tydzień, jak już postawię nową platformę na Ryzenie. Mam u siebie Androida 9 i nie o sam system operacyjny chodzi - chodzi o to, w jaki sposób appka revoluta jest budowana. Revolut od wersji 6 jest tylko pod 64-bitowe procki, więc procek w moim Mi4 nie jest już wspierany.
  • Odpowiedz