Wpis z mikrobloga

Nie wiem jakim cudem ta staruszka z balkonikiem znalazła się na ruchliwej drodze ale kurier, który zatrzymał się, zatamował na moment ruch i pomógł jej przejść bezpiecznie na chodnik jest dla mnie cichym bohaterem dnia. Umieszczam ten wpis, żeby upamiętnić tego człowieka i jego czyn, który choć drobny to jednak przywraca wiarę w zwykłych ludzi i ich dobroć. Powodzenia, mam nadzieję, że ci się poszczęści w życiu!
#kurier #polskiedrogi #feelsgood #czujedobrzeczlowiek #motoryzacja #wykopefekt
Pobierz readme - Nie wiem jakim cudem ta staruszka z balkonikiem znalazła się na ruchliwej dr...
źródło: comment_uy1HpmGVIYx895WTqBVwG7EIXnOo9CXm.jpg
  • 13
@readme:

żeby było śmieszniej, obowiązek przepuszczenia pieszego o ograniczonej sprawności ruchowej przez jezdnię jest jawnie wpisany w PoRD:

Art. 26.
(...)
7. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.
@ziemniag: okey, to teraz wiem, że mogę się #!$%@?ć z wózkiem gdzie chce, zamiast szanować kierowców i ich czas, nie blokować ruchu i nie tworząc sytuacji niebezpiecznych, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety, byłeś (do przed chwilą ;) w większości kierowców w Polsce

@Jakis_ja: kurde, nie wiedziałem, że to tak mało popularne, ale co tu się dziwić jak ludzie na przejściach wyprzedzają. Ja się douczyłem o tym jakiś rok po zdaniu prawka
@SpokojnyPan: No ja taki wniosek wysunąłem po rozmowach ze znajomymi (tak wiem- dowód anegdotyczny), ale także tu na wykopie jakiś czas temu, przy okazji dyskusji o pieszych i przejściach dla pieszych, pokazanie tego przepisu wywołało wielkie zdziwienie.
Polecam pogadać ze znajomymi (z prawkiem ofc). Żeby było śmieszniej to ten fakt jest wałkowany podczas kursu na prawko (zarówno za moich czasów tak było, ba nawet pytania na egzaminie z tej sytuacji były