Wpis z mikrobloga

Jak mam się zachować w sytuacji gdzie nie mogę przyjść do pracy, jestem w grafiku, a rozmowa z szefami nic nie daje - każą przyjść. Posiadam umowę o pracę i aktualnie 0 dni urlopu. Mam bardzo poważny powód i jeśli będę zmuszony to po prostu nie przyjdę do pracy. Wtedy najprawdopodobniej wleci dyscyplinarka, jakie mogą być konsekwencje takiego rodzaju zwolnienia i czy mam w ogóle jakieś wyjście z sytuacji? #pracbaza #praca #pomocy
  • 155
@GienekZFabrykiOkienek:
Kodeks Pracy, Art. 163
§ 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672.

§ 11. Pracodawca nie ustala planu urlopów, jeżeli zakładowa organizacja związkowa wyraziła na to zgodę; dotyczy to także pracodawcy, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa. W takich
@frems a według sprzataczki z mojej firmy spawanie można zastąpić klejeniem. Niech każdy się wypowiada w dziedzinie, za którą jest odpowiedzialny, a BHP niech wraca do szkolenia z ustawienia fotela na stanowisku pracy i ustalania szerokości korytarzy roboczych między maszynami na hali :) a nie zajmuje się interpretacja kodeksu pracy.

Trochę nie do końca dobrze napisałem, bo jednak pracodawca ma obowiązek tego urlopu udzielić, ale słowo klucz to "udzielić". Czyli dopóki nie
@HotKoreanGrill właśnie wróciłem z porodówki, po 3 dobach pobytu mojej żony. Tam w sali 3 łóżka i u jakiejś dziewczyny ciągle ktoś jest. #!$%@? wizyty od 12 do 20 i non stop tam siedzą i ględzą. Chyba całą wiocha ją odwiedza. A resztę mają w dupie, nikt nie może odpocząć. Nie rób tego błędu.

@WiesniakzPowolania