Wpis z mikrobloga

Jak mam się zachować w sytuacji gdzie nie mogę przyjść do pracy, jestem w grafiku, a rozmowa z szefami nic nie daje - każą przyjść. Posiadam umowę o pracę i aktualnie 0 dni urlopu. Mam bardzo poważny powód i jeśli będę zmuszony to po prostu nie przyjdę do pracy. Wtedy najprawdopodobniej wleci dyscyplinarka, jakie mogą być konsekwencje takiego rodzaju zwolnienia i czy mam w ogóle jakieś wyjście z sytuacji? #pracbaza #praca #pomocy
  • 155
@Paruwkowy__Skrytorzerca: tak serio gdzie ty tu widzisz kult #!$%@?? każdy ma do wykorzystania urlop przewidziany w kodeksie pracy, op to zrobił i teraz wielkie żale do całego świata że straszny szef nie chce mu dać tygodnia wolnego, ja rozumiem że to jego dziewczyna ale prawo jest takie że na dziewczynę nie przysługuje opieka tym bardziej jak będzie pod opieką w szpitalu.
mam wrażenie, że 3/4 wykopków to ameby umysłowe () Zamiast człowiekowi pomóc, to mu jeszcze będą #!$%@?ć. W kodeksie pracy istnieje coś takiego jak urlop na opiekę nad członkiem rodziny. Nie wiem na ile masz sformalizowany związek z dziewczyną, ale warto spróbować. Jeżeli powołasz się na konkretne artykuły, to Twoim pracodawcom zapewne zmięknie faja.


@bartosz-bartosz: pewnie by wtedy nazwał ją swoją żoną, a nie dziewczyną

Kto wykorzystuje
@HotKoreanGrill jak Twoja partnerka jest chora, to możesz dostać zwolnienie lekarskie opiekę na nią.
Jak mieszkacie razem i oświadczysz, że jesteście w związku partnerskim oraz jesteś jedyną osobą, która może się nią opiekować.
Mi lekarz po porodzie partnerki chciał sam wypisać zwolnienie lekarskie-opiekę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@bartosz-bartosz:
Dziewczyna to członek rodziny wg tego artykułu który przytaczasz?
Nie wydaje mi się.

OP to jakiś patus który #!$%@?ł cały urlop w pół roku i szuka jak #!$%@?ć w dupę bez mydła swojego szefa.

Jedyne co może zrobić taki cwaniaczek to #!$%@?ć jakieś cyrki u rodzinnego i wyżydzić L4....ale już widzę jak kelner ma umowę. Bardziej uwierzę w śmieciówkę z urlopem na gębę.
Enyłej gardzę symulantami.

I jeszcze jedno. Wszyscy
@bartosz-bartosz ale pracodawca nie ma nic do opieki nad chorym członkiem rodziny.
To od lekarza musisz dostać zaświadczenie lekarskie - zwolnienie lekarskie z tytułu opieki.
To lekarza musisz przekonać, że chory członek rodziny mieszka z Tobą i że tylko Ty możesz się nim opiekować.
Nie wiem czy nieformalny związek partnerski pod to podpada. To już decyzja lekarza.