Wpis z mikrobloga

Czołem #mikrokoksy wybieram się dzisiaj pierwszy raz w życiu na siłownię. Proszę o garść porad, bo nie wiem jak to wygląda i czego się spodziewać. Czy tam sa jacyś trenerzy którzy podpowiedzą co i jak ćwiczyć? Docelowo chciałbym osiągnąć sylwetkę w stylu Brada Pitta w FightClubie, nie interesuje mnie duża masa i napompowane miesnie. To jest ta słynna rzeźba czy mylę pojęcia? Jak się wykonuje ćwiczenia dla takiego efektu? Dużo powtórzeń przy małym ciężarze? Jaka dieta przed/po? Z góry dzięki za pomoc! 172cm, 70kg
xstempolx - Czołem #mikrokoksy wybieram się dzisiaj pierwszy raz w życiu na siłownię....

źródło: comment_6wLBkskTVysGjv0kPG044qv8r8JGmGWw.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
czy bilans energetyczny zawsze musi byc dodatni jak sie cwiczy na silowni?


@xstempolx: nie musi, w takim bardzo mocnym uproszczeniu na dodatnim buduje się masę mięśniową a na ujemnym redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, takie "cykle" powtarza się wielokrotnie stając się większym
  • Odpowiedz
@2Mhz_4Kb: faktycznie sa rozpiski jego cwiczen i diety do filmu xD nie no mysle ze FBW jest idealny na poczatek. Zobacze czy mi sie to w ogole spodoba i bede w stanie utrzymac regularnosc, dzieki
@Hershel: dzięki
  • Odpowiedz
@moze_sie_przyda: mam, liczyłem kalorie podczas diety. schudłem 15kg i chciałem po prostu odbudować trochę mięśni które przy okazji też straciłem.. liczenie kalorii jest spoko tylko dalej nie wiem ile ich ma być ¯\_(ツ)_/¯ czy pozostały tłuszcz zamieni się w masę mięśniową?
  • Odpowiedz
@xstempolx: tłuszcz nie zamieni się w mięśnie. Tutaj nie ma krótkiej drogi - trzeba spalić tłuszcz i zbudować mięśnie.

Na początek licz kalorie dalej jak liczyłeś - w appce ustaw, że chcesz utrzymać wagę ciała i zacznij ćwiczyć. Zaobserwujesz co się dzieje z masą ciała. Staraj się zjeść te 1.8-2g białka na kg. Jak zjesz 100-120g to też tragedii nie będzie, bo nie przygotowujesz się do zawodów ani nie jesteś profesjonalistą.
  • Odpowiedz
@xstempolx:

To co widzisz na zdjęciu to niski poziom tkanki tłuszczowej i zakładam że wysoki poziom tzw. beztłuszczowej masy mięśniowej (chociaż jak dla mnie to on jakoś super tam nie wygląda ;P). I ja wiem o czym mówisz, też na początku nie chciałem się "nabijać" ale zobaczysz że to nie takie proste. Zacznij ćwiczyć, zobacz jak twoje ciało reaguje i dostosowuj. Jakkolwiek byś nie chciał finalnie wyglądać najpierw musisz zbudować mięśnie.
  • Odpowiedz