Wpis z mikrobloga

Elo mireczki,
jeżeli jestem na b2b i mam taki zapis w umowie:

Każda ze Stron może wypowiedzieć umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.


i nic poza tym jeśli chodzi o wypowiedzenie. To jak to rozumieć jeżeli teraz bym złożył wypo?
Kończę współpracę z tą firmą 16.10 czy 31.10?

#pracbaza
  • 20
Okres wypowiedzenia liczony w miesiącach

Momentem rozpoczęcia biegu wypowiedzenia jest pierwszy dzień kalendarzowy miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało złożone wypowiedzenie. Okres wypowiedzenia kończy się zatem z ostatnim dniem miesiąca. Trwa on pełne miesiące (1, 2 lub 3). Warto mieć na uwadze, że występują miesiące 30-, 31- oraz 28- i 29-dniowe i nie ma to znaczenia dla terminu zakończenia wypowiedzenia liczonego w miesiącach.

Przykład 1.

Pracownik z rocznym stażem pracy złożył
nie ma to znaczenia czy dzialalnosc czy umowa o prace, chodzi o zapis "miesieczny okres wypowiedzenia" - który jest jasno prawnie zdefiniowany. Jakbyś miał 30 dni wypowiedzenia to inna rozmowa.


@sajganpl: Pokaż podstawę prawną. To co wkleiłeś wynika z Kodeksu Pracy, który nijak ma się do B2B.

@Wynoszony: Wg. mnie 16.10
a okres wypowiedzenia w umowie najmu jak działa?


@sajganpl: Nigdy nie spotkałem się, by działał tak jak opisujesz, dlatego pytam o jakąś podstawę prawną, poza kodeksem pracy. Kodeks cywilny mówi tak:

Art. 112. Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było – w ostatnim dniu tego miesiąca.


Czyli 16.09 ->