Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę się pochwalić.
Przyjechałem do Berlina zdać egzamin by spełnić marzenie o pracy za Oceanem. Nie chwalę się wynikiem, czy perspektywą, bo warunki socjoekonomiczne oraz moje osobowościowe ( ͡º ͜ʖ͡º) nie sprzyjały dobremu przygotowaniu się na egzamin.
Chcę się pochwalić tym, że mimo że w pewnym momencie już odpuściłem, to jednak zdecydowałem się zawalczyć o marzenia, jeszcze miesiąc kompletnego braku wolnego czasu, znacznej deprywacji snu.
Stwierdziłem że wolę przegrać, niż się poddać.
A kto wie, może się uda?
(Oblany egzamin można poprawiać, ale liczą się wszystkie podejścia, dla mnie jako zagranicznego niezdanie oznacza praktycznie gwarancję niezatrudnienia. Zdanie egzaminu z kiepskim wynikiem też nie wróży sukcesu, trzeba zdać rewelacyjnie. Zdany egzamin można poprawiać po 7 latach.)
Mirki, trzymajcie kciuki. To mi nie podpowie żadnej odpowiedzi, ale będzie mi miło.
Piszę od 9 do 18, egzamin trwa 9 godzin.
Pobierz Levetiracetam - Mirki, chcę się pochwalić.
Przyjechałem do Berlina zdać egzamin by sp...
źródło: comment_EEgDM3YFNAbmua9FrDEYn2VS0ApHbh8P.jpg
  • 137
@Zaid: A może jego rodzice dostawali rentę, a on sam stypendium socjalne przez całe życie? Nie wiesz tego. A jeśli rzeczywiście zapłacili, to może lepiej gdyby to zrobili jawnie wprost na konto uczelni, a nie w podatkach za pośrednictwem państwa?
@webdruid: albo w ogóle nie poszedłby na studia medyczne. Poza tym gdyby sam sobie opłacił studia, to o wyjazd nikt nie miałby pretensji.
@lukasz-synos: a tego to nie wiem
@blizzarder: Też bym chciał aby każdy z nas miał wybór własnej decyzji czy chce się składać na NFZ/ZUS, ale nawet jeśli nie korzystasz z służby publicznej czy nie wierzysz w godną emeryturę za 40 lat to i tak musisz płacić podaki. Sory żyjemy w kraju w którym na takie rzeczy jest przymus płacenia. Zgaduję, że tak jak ponad 95% gospodarstw domowych przynajmniej jeden z rodziców pracował przez pewien okres czasu odprowadzając
Tego jest zbyt dużo, żeby wszystko perfect ogarnąć. Duże znaczenie ma tutaj losowość, jesteś szczęściarzem?


@su1ik: gdyby tak bylobio test nie mialby sensu. To wytlumaczenie dla przegwywow. Poza ty nie trzeba wszystkiego pefect ogarnac zeby zdac. MOzna to ogarnac w stopniu wystarczajacym. jak zdajacy sobie odpuscil i liczy na szczescie.... coz... szkoda ze to lekarz.
@Levetiracetam: @Sikorka2017: @zar0x: @szymon465:
plusujcie drogie mirabelki i mireczki, kolejny gość, którego nauka kosztowała nas czyli podatników około 100 tys złotych (bo tyle kosztują studia na medycynie w PL), spieprza za granicę za lepszą przyszłość, jak chcesz być lekarzem w USA to było tam trzeba iść na studia i za nie płacić, a nie nas okradać. Kolejny raz twierdzę, że studia w PL powinny być płatne, albo absolwent