Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot. Po długiej walce z załatwianiem formalności, walką z bankiem o przyznanie leasingu, opóźniającym się o 3 miesiące dilerem z dostawą sprzętu, jak i 10 latach pracy u prywaciarzy w końcu startuje na swoim. Dzisiaj przyszła kopara, jutro już mam umówionego klienta. Laweta trochę niedomaga, oby się nic nie #!$%@?ło i poszło wszystko jak należy. Przede mną długa walka i praca na czyjeś bombelki.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz już nie ma prywaciarza do którego zadzwonię, że coś się #!$%@?ło. Sam w to jeszcze nie wierzę, że się odważyłem na taki krok. Może dla kogoś to pikuś, ale nie dla mnie ;)
Obym w tym roku zarobił chociaż na ZUS, leasing i kawałek pajdy chleba ze smalcem. Trzymajcie za mnie kciuki.

#wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #pracbaza #gownowpis #chwalesie
rzeznia22 - Mirki, pijcie ze mną kompot. Po długiej walce z załatwianiem formalności,...

źródło: comment_ldfIjtfjpul2tFpHjPIT4QXlGWvwD2lt.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
swoim iweko wycinam wszystkie masterki i ducato pod górę załadowany na full :p no ale mam 3 litry 180koni, no i auto z 2018.


@monteskjusz: pamiętaj - masz iweko, nie jedź daleko :)
  • Odpowiedz
@macivs1:
Zakładając koszt pracy koparki 20 zł / zł, leasing 2000 zł, koszty auta niech będą nawet 500 zł miesięcznie, zus 600, księgowa 300, telefon 50 zł, jakieś sponsorowane ogłoszenie 100 zł to masz lekko licząc 7000 kosztów miesięcznie. Minus podatek dochodowy 4100 zł na rękę przy obłożeniu 100%, a jeszcze gdzie amortyzacja auta, pieniądze na inwestycje itd.
Życzę powodzenia, ale biznes przy 70 zł słabo się spina. Chyba, że koparka
  • Odpowiedz
@macivs1: napewno dodatkowo liczy koszt dojazdu, wybrany materiał jeżeli musi zutylizować ileś qm3 ziemi to koszt dodatkowy. Te 70 pln to koszt koparki i kierowcy. Reszta to dodatki na których zarabia kolejne tyle - tak znam to z kalkulacji choć to nie mój segment tej branży ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Moritz90: Jeżeli tak to spoko, bo licząc gole 70 zł za godzinę to tyle brałem za korepetycje. A gdzie tu jeszcze koszty działalności, leasingi, amortyzacja.

@rzeznia22 Z takiego złotego protipa jeżeli nie chcesz uwalić firmy - pamiętaj o czymś takim jak fundusz remontowy czy jakikolwiek hajs odkładany na czarną godzinę - remonty, naprawy, przestoje, choroby.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: jeśli na kopareczkę koniec końcem wydasz z półtora stówy, to nie żałuj na zakup lokalizatora gps.
Wiesz jak to się mówi w światku rowerowym?


btw. daj znać jaki obszar obsługujesz i wołaj za kwartał jak wygląda grunt pod nogami (σ ͜ʖσ)

@D3lt4: się jeszcze dochrapie jakiegoś pomocnika, co też za 10 lat wrzuci na mirko "po 10 latach pracy u prywaciarzy
  • Odpowiedz