Wpis z mikrobloga

@Pustulka: Jeszcze raz fajnie ze aktywnie odpowiadasz.
Ale moze wiesz ktore z tej listy mialyby takowa? Lap + Stacja dokujaca do 4k?
Ja mam roboczy HP EB 840 G3 i te stacje mi pasuja.
Koledzy co robia w Altiumie juz maja takie rozwiazania o ktorych ty mowisz (nowszy sprzet Della).

Z tym ze co dla firmy to tam pryszcza, to dla mnie wywalenie 6k na komputer nie wchodzi w gre.
@Pustulka: xD za późno się zorientowałem że mogę pracować bez baterii na kablu. Taki efekt po 5 latach użytkowania.
1. A propos myślisz że jaki poziom wear level byłby dopuszczalny w tym laptopie który zobaczę jutro? Chyba 5% nie powinien przekroczyć, skoro pracował 3 tygodnie?
2. Orientujesz się może czy z Acer Swift 5 można wyciągnąć baterię i pracować na kablu, czy tylko na baterii?
3. Ewentualnie czy można ją kiedyś
MamZespolTouretta - @Pustulka: xD za późno się zorientowałem że mogę pracować bez bat...

źródło: comment_qWX7OpWShgulqyLfVr8cEvK2m277TFNg.jpg

Pobierz
Ja mam roboczy HP EB 840 G3 i te stacje mi pasuja.

Z tym ze co dla firmy to tam pryszcza, to dla mnie wywalenie 6k na komputer nie wchodzi w gre.


@jansek: Powiem tak, u mnie cebula silna, łap laptop, ostatnio poszedł za 2160 zł:
https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-830-g5-i5-8gb-256gb-fhd-ips-sureview-8325730280
Stacja:
https://allegro.pl/oferta/hp-stacja-dokujaca-czarna-usb-c-8329462152

Licytuj obie rzeczy, zamknij się w 2500 zł i ciesz się lepszym sprzętem za nieduże pieniądze. Ewentualnie 840 G5.

Opcja druga to
1. A propos myślisz że jaki poziom wear level byłby dopuszczalny w tym laptopie który zobaczę jutro? Chyba 5% nie powinien przekroczyć, skoro pracował 3 tygodnie?

Powinien być niewielki jeżeli faktycznie pracował na ekspozycji cały czas podłączony na kablu, a nie był to zwrot konsumencki z jakiegoś tam powodu.

2. Orientujesz się może czy z Acer Swift 5 można wyciągnąć baterię i pracować na kablu, czy tylko na baterii?

Bateria jest wbudowana,
@oreoo: biznesowek nie masz na polkach w sklepie, nie wpierdziela tam nikt „dysku tysionc” ani „grafiki 3giga”. Nie maja fikusnych ksztaltow i kolorkow tylko prosta budowe i wyglad. Czesto maja 1 konfiguracje od producenta a nie milion odmian robionych przez sprzedawcow.

No i nie ma na to dowodow ale przede wszystkim biznesowki sa wytrzymalsze. Np marka HP w latach 2013-1016 robila taki myk ze wybierajac lapka z metalowa obudowa byl w
@oreoo: np thinkpady z poprzedniej dekady wciaz sie trzymaja, a ich konsumenccy koledzy ogladaja smietnik

No i czesto w biznesowkach jesli jest miejsce to zostaje wiecej portow (vga, ethernet) za to w konsumerach same „usb i byc moze hdmi”
Czasem biznesowki maja jakies systemy zabezpieczania dysku przed upadkiem czy czytniki palcow ale to wchodzi powoli wszedzie
@pieczywowewiadrze: w sumie to obecnie mam Lenovo Thinkpad, ale gdy kupowałem to robiłem to nieświadomie i nie wiedziałem że to jest ta dobra seria, dopiero od niedawna czytam że udana i rzeczywiście laptopa używam już 5-6 lat i ma się dobrze, jedynie dodałem ram i wymieniłem dysk na ssd i jest git
@Pustulka: o dzięki bardzo za materiały! Poszukuję czegoś za około 1000zł - głównie do przeglądania neta, psiania dokumentów, czasami maszyny wirtualne (także 8gb ram min). Nie będę na nim grał ani nic. Moją uwagę przykuł HP Elitebook 840 G2 - będzie ok? :)
@Pustulka: Pustułku, a mógłbym Cię prosić o polecenie sensownego laptopa 2w1? Chciałbym dużo baterii, 16GB RAM i jak najmneijszą awaryjność. Do kodzenia, podpięcia 2 monitorów. Zastanawiam się nad Yogami X1 2. gen. Ale potrzebuję drugiej opini, bo są one ładne, lekkie i przez to się na nich zafiksowałem. Rozważyłbym każdą ofertę o dobrym stosunku jakość/cena. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oreoo:
Laptopy biznesowe (w przeciwieństwie do konsumenckich) posiadają złącza do stacji dokujących.
To jeden z głównych powodów czemu moje oba notebooki domowe są z serii biznesowych :) oba siedzą w swoich stacjach dokujących (Dell i Lenovo ThinkPad).

W wielu biznesowych nie wkłada się super wydajnych kart graficznych, bo w wielu "biznesach" są po prostu zbędne.
@Slash_: Może być, szukałbym również della e7450, ale według mnie bardziej opłaca się dołożyć 100-200 zł i wziąc elitebooka 840 G3 zamiast G2.
@MalyBiolog: Teraz już coraz rzadziej, bo nie da się ukryć, że są trochę czasochłonne.

prosić o polecenie sensownego laptopa 2w1? Chciałbym dużo baterii, 16GB RAM i jak najmneijszą awaryjność.


@paulinio: To się nie uda, ja bym nie ryzykował, a surface(na promocjach z 4 rdzeniowym procesorem, 8GB
@paulinio: Jak się uparłeś to możesz polować HP Elitebooka x360 1040 G5 lub G6(ram niestety w obu lutowany) z drugiej ręki, outletu, refurba itd. nowy raczej nieopłacalny i niewarty ryzyka, zobacz choćby cenę Lenovo ThinkPada X1 Yoga Gen 4.
Pustulka - @paulinio: Jak się uparłeś to możesz polować HP Elitebooka x360 1040 G5 lu...
jakieś zasadnicze różnice miedzy 840 G3 a G2?


@Slash_: miejsce na dysk nvme, wydajniejszy procesor, integra, matryca TN w podstawowej wersji full hd, niższa waga, metalowa pokrywa, a nie gumowana jak w G2.