Wpis z mikrobloga

@metaxy: ten język jest tak dziwny i tak wchodzi na psyche, że po przekroczeniu granicy ze Słowacją cieszyłem się jak dziecko.

W McDonald's chciałem u Madziarów zamówić burgera.
- Hamburger?
- ()
- Cheeseburger?
- ()
- Burger?
- ()
- Big Mac?
- ( )
- To tu (pokazuję na menu).
- Aaa, szekemeke rekefeke.
¯\
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bdzigost: dzięki, ale nie było przed wyprawą żadnych propozycji noclegów na z Węgrzech więc jadę już na Brno. Ergo Węgry dziś tylko liźnięte
Jestem przerażony


@KornixPL: Przecież to mieszanka angielskiego i niemieckiego z dodanym charczeniem. Jak się wsłuchać, to idzie wydedukować o czym mowa. Z węgierskim niestety nie jest to taki semmi baj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam język śmieszkowy ze względu na znajome nam zlepki liter jak autobusz, szolarium, cipesz czy szalon. No i słynne ruha cipo. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Węgierski jest podobny do udmurckiego i mordwińskiego.


@Trojden: udmurcki i mordwiński to już języki z grupy fińskiej a nie ugryjskiej. Podgrupa udmurckiego to permski i ten też jest zdecydowanie zagrożony wyginięciem a morwiński to podgrupa wołżańska.

Natomiast ugryjskie języki nie mają podgrup i do tej grupy zaliczają się tylko węgierski mansyjski i chantyjski i to są najbardziej podobne do węgierskiego języki.
Starszy gościu spojrzał na mnie zdziwionym wzrokiem i wyszczerzając swe skąpe, brunatne uzębienie odrzekł:
-Harpffeszel keszel meszel peszel!!! #!$%@?!!!
W tym momencie wbiło mnie w asfalt, jak igłę w dupę sterydziarza...
W głowie myśl szybka, niczym stosunek seksualny szynszyla - Chryste Panie, Madziar!!!
Kto zna ten naród, ten wie ze nie da się z nimi dogadać w żadnym języku, prócz ich ojczystego! To już z Ruskiem, Czechem, Serbem, czy Szoszonem z Ukrainy