Wpis z mikrobloga

Część pozytywna dla społeczeństwa. Na przykład promowanie opieki nad rodzicami czy też udział w wolontariatach. I jeśli za to można dostać lepszy kredyt, pracę czy też obniżenie kosztów transportu to super.


@MPTW: i jak to niby udowodnisz? Urzędnik ma z Tobą chodzić jak idziesz na spotkanie z rodzicami, żeby Ci klepnąć pieczątkę na zaświadczeniu "dobrego obywatela"? Legitka z lokalnego NGOsa jako załącznik do CV, chociaż nic nie zrobiłeś poza członkostwem i
I co ma do tego to czy ktos chinach byl czy nie ? Przeciez jak hui widac do czego to docelowo prowadzi czyli maksymalizacji kontroli nad jednostka, scementowania wladzy w reku oligarchii - grupy uprzywilejowanej, ktora bedzie sterowala masami ludzkimi. #!$%@? mnie ludzie ktorzy to w jakikolwiek sposob usprawiedlwiaja, czy #!$%@? nie macie wyobrazni? I #!$%@? ze chiny ma system kulturowy rozny od nas , ze u nich to dziala (chociaz wiem
@MPTW faktycznie zajebiscie - system ktory ocenia tylko w kategoriach 0 i 1 nie biorac pod uwage kontekstu - aby ulatwic ci zrozumienie tematu wyobraz sobie ze tak samo bedzie ocenial brak opieki nad rodzicami osoby ktora miala normalnych i kochajacych rodzicow oraz osoby ktora na dzien dobry dostawala od #!$%@? sterego kablem po ryju. I takie przyklady uposledzenia tego rodzaju systemow kontroli mozna mnozyc. Wiem ze zaraz powiesz ze mozna wprowadzic
@pyknik: choćbyś pomagał staruszkom przez przejście przechodzić, choćbyś oddawał krew i troszczył się o psy w schronisku, spłacał regularnie kredyt i regularnie chwalił partie w internecie ...

@enfersurterre nie za bardzo jest tu pole do korupcji czy nadużyć. To nie człowiek tylko system. System ma jasne zasady albo 0 albo 1. Wprowadzane są oczywiście poprawki i zmiany ale raczej wszystko jest transparentne bo wiesz za co jest kara a za co nagroda.

Generalnie taki system jest fajny dla kogoś kto się w niego wpisuje, nie ma problemów, dobrze pracuje i się nie wychyla. Tylko jak komuś się noga podwinie
@pyknik: Część pozytywna dla społeczeństwa. Na przykład promowanie opieki nad rodzicami czy też udział w wolontariatach. I jeśli za to można dostać lepszy kredyt, pracę czy też obniżenie kosztów transportu to super.


@MPTW: co jest pozytywnego w wymuszaniu opieki nad rodzicami, którzy nie zawsze byli przykładnym mamusią i tatusiem? Jeśli rodzice byli dobrzy to dzieci same będą chciały do nich wracać