Wpis z mikrobloga

371877,74 - 10,53 = 371867,21

Ultra delikatne rozbieganie po sobotnim półmaratonie. Starałem się biec 145 hr max i oficjalnie stwierdzam, że pomiar tętna z nadgarstka w #garmin F5 do niczego się nie nadaje. Podczas szybszych biegów tętno wskazuje powiedzmy, że w miarę OK, ale to co się dzieje na wolniejszych to ludzkie pojęcie przechodzi (see pic) ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pozostaje inwestycja w pas hr (°°

Statystyki:

Dystans: 10.53 km
Wertykalnie: 77m(↑39m/↓38m)
Czas: ◷01:03:41
Średnie tempo: 6:02 min/km
Średnia prędkość: 9,92 km/h
Kalorie: 755 kcal
Średni puls: ❤151bpm
Maksymalny puls: ❤181bpm

#sztafeta #ruszmirko
źródło: comment_cWhGzkv7rH1212KNR58ubSSVq0xJIuBt.jpg
  • 16
@randall: bierz Tchibo, najtańsza i najpewniejsza opcja. Niestety nie ma już taki cebuli jak dwa tygodnie temu, gdy go kupiłem za 67 zł - Ale i tak można trochę pokombinować np. zapisem do newslettera
@Golomp: owszem – to tylko Bluetooth, ale sprawdzony i stabilny. Jakoś się zniechęciłem do chińszczyzny – a to jakieś niestandardowe zapięcia, a to niestabilne odczyty...
@randall: @enron: ale Fenix5 obsługuje Running Dynamics, fajnie sobie poanalizować odchylenie pionowe i takie tam. Tylko do tego potrzeba pasek HRM3 albo HRM4-Run (pewnie Tri też, ale nie wiem).IMO lepiej kupić oryginalny pasek Garmina - jak się wydało 2k na zegarek, to 3 stówki za pasek aż tak mocno nie zaboli :)
@randall:

i oficjalnie stwierdzam, że pomiar tętna z nadgarstka w #garmin F5 do niczego się nie nadaje

Się obudził! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i ten... moim zdaniem Twój wniosek dotyczy wszystkich czujników nadgarstkowych, które są obecne na rynku.
@sz-n: HRM3 Premium nie obsługuje dynamiki biegu.
Jest też pasek zwany HRM-Premium (był dołączany do 620 i 920XT) i on obsługuje dynamikę, ale tylko v.1 (bez balansu L/R i długości kroku). Najlepiej do F5, jak pisze @randall, brać HRM Run albo HRM TRI/SWIM.
@esuwir: hmm, miałem 920XT kupiony z paskiem w zestawie. Na początku nie mierzył w te ograniczone (odchylenie pionowe i czas kontaktu) potem był upgrade softu, w tym upgrade firmware w pasku i zaczęło działać też odchylenie L/P i długość kroku. I to był chyba ten HRM-Premium. Chociaż na zdjęciach wygląda identycznie, jak HRM3.