Wpis z mikrobloga

Mirki trochę się pożalę, bo trochę mnie to boli... Robimy ślub wraz z jednodniowym weselem z moją narzeczoną, zaprosiliśmy w sumie 72 osoby, status jest następujący:
- 18 osób już nam odmówiło;
- 34 osoby jeszcze się nie zadeklarowały, z czego 21 osób jest mocno niepewnych;
- termin odpowiedzi mamy do 10 czerwca, ciekawe ile jeszcze osób odpadnie ()

Boję się, że ilość gości weselnych (oprócz nas i obsługi) wyniesie ok 30 osób. A ja głupi kupiłem ponad 100 flaszek wódki, bo myślałem, że będzie chociaż z 45-50 gości ()

Nie zmuszamy nikogo do przyjścia na wesele, rozumiemy że żyje się ciężko i że nie każdemu wesele jest na rękę, ale jednak boli skala osób, które nam odmówiły.

Hitem z kolei okazał się kuzyn różowej. Dzwoniła w tajemnicy matka kuzyna mojej narzeczonej, że kuzyn (nazwijmy go Zenek) nie przyjdzie, bo nie prosiliśmy jego dzieci (17 i 18 lat) na wesele i chce nam zrobić na złość i zostawić puste krzesło (czytaj. chce powiedzieć że przyjdzie, po czym zostawi nas z pustymi krzesłami). Rodzina... (°°

#zalesie #wesele #slub
  • 269
@linuxuser: zawsze się ludzie wykruszają, przyjmuje się 20% nie ważne czy prosisz 200, czy 100, czy 50 :)
My zaprosiliśmy praktycznie najbliższe osoby (rodzina + przyjaciele, razem ok 80 gości) i byliśmy pewni że wszyscy przyjdą, bo naprawdę nie było to na zasadzie 'a tego zaproszę bo wypada'. No niestety różne sytuacje losowe sprawiły że na ślubie mieliśmy 60 gości ale było naprawdę super bo i z każdym można było spędzić
@linuxuser: jeżeli odmówią to trudno, ich strata ;) małe wesela są naprawdę najlepsze!
Upewnijcie się jeszcze czy nie macie limitu od sali ile minimum osób ma być.

Co do wódki to często na grupach ślubnych wystawiają się osoby że mają tyle i tyle takiego alkoholu który został po ślubie i sprzedadzą trochę taniej.
@linuxuser my zapraszaliśmy koło 140, finalnie było 81 (zapraszaliśmy sporo osób które musiałoby dojechać >200km), wódki zostało mnóstwo, wina też ale przez 10 miesięcy prawie dopiliśmy razem z rodzicami ( ) a wódka zostanie na jakieś urodziny/święta
Pomysł z zaproszeniem Mireczków w sumie fajny, pomyśl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@linuxuser: swoja doga - wesele w sobote, czy w tygodniu?

Bo np. my najprawdopodobniej bedziemy musieli odmowic znajomym, tez nas urzedzali kilka msc wczesniej, ale robia impreze w srodku tygodnia.
Ja chwile wczesniej wacam do pracy po urlopie wychowawczym, wesele kilkadziesiat km od naszego miejsca zamieszkania i bez mozliwosci noclegu, do tego mamy male dziecko, nie bedzie zadnej sali, w ktorej ewentualnie bysmy mogli mlodego polozyc, a nie ma sie nam