Wpis z mikrobloga

Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?

Chcę to usłyszeć od Ciebie, chcę znać prawdę, chcę znać Twoje poglądy, a nie oszczerstwa opozycji!

Myślę że jest w tym jakiś sens, którego jeszcze nie rozumiem. Jeżeli mnie przekonasz to na jesieni zagłosuję na PiS. (wrzucę zdjęcie karty)

Zaplusujcie jeżeli chcecie dzielić się prawdą i do niej dążyć.

#wybory #pis

Z góry dziękuję za poważne podejście do mojego pytania. #polityka
  • 230
@vikingbrigand: Byłem blisko KASów z powodów osobistych, więc kojarzyłem jak to działało w trakcie przemian i moim kontrahentem jest firma, która kręci te kilka mln euro rocznie (a sam jestem maluszkiem :D), więc dlatego trochę kojarzę też stronę przedsiębiorcy.

Zgadzam się, że KASy generalnie zostały pchnięte do przodu. Tylko to też niesie pewne niezbyt miłe konsekwencje społeczne. Otóż: pracownicy KAS by otrzymać premie muszą wykazywać "przychód" dla państwa. Innymi słowy muszą
@SwordPL: Dlatego jestem zwolennikiem na wzór duński dążenia do maksymalnego obrotu gotówkowego. Uczciwy przedsiębiorca by się zesrał ze szczęścia bo by miał 90% rozliczeń zautomatyzowane. Prawda jest taka że większość Polaków się trzyma gotówki jak maluch spódnicy bo albo sobie domowe tankują autka na działalność itp. albo żyją jeszcze za komuny. Jak słyszę Januszy biznesu z autokomisów w Pścimiu Dolnym "Kurła żadnych bezgotówkowych! Nie będzie mi żaden urzendas zaglądał do moich
@vikingbrigand w końcu ktoś, kto jest w stanie logicznie wskazać pozytywne i węzłowe zarazem poczynania obecnego rządu. Ja bym jeszcze dołożył reformę szkolnictwa, wyższego rzecz jasna.

Zwiększenie wymogów kadrowych i zmiana systemu finansowania powoduje, że uczelnie o niższym poziomie nauczania (UG, US, UWM) nie mogą ciągnąć kasy za kształcenie na profilu naukowo-badawczym, nie mając żadnego sensownego zaplecza badawczego.

Przymuszenie gorszych szkół wyższych do przeprofilowania charakteru kształcenia na praktyczny zmusza mniejsze ośrodki do
@PhoenixWright Jest masa kierunków na UG gdzie studenci przychodzą i udają że coś robią, a wykładowca udaje że ich uczy, bierze wypłatę, oni papier i wszyscy zadowoleni. Książkowy przykład marnotrawienia zasobów, energii i wszystkiego co się da. Ja jestem po takim kierunku i jeśli czegokolwiek się nauczyłem na tych studiach to tylko z samodzielnego czytania ustaw pod pisanie pracy. O innych uczelniach się nie wypowiadam ale wydaje mi się że często jest
@MilionoweMultikonto: duda zawetował ustawę, która umożliwiła sprzedaż lasów państwowych w celu zaspokojenia roszczeń żydowskich. PiS jest póki co gwarancja, ze Żydzi dostaną #!$%@? do gęby a nie pieniądze. Może poszkaluja nas jeszcze z rok dwa i sobie dadzą spokój bo zobaczą, ze to nic nie daje a kosztuje sporo.
PO po tym jak zrobiło coming out na temat euro nie istnieje dla mnie jako wybór, nikogo kto zarabia mniej niż 40-50k
@MilionoweMultikonto: Nie głosowałem na PiS, jednak gdybym miał zagłosować na jakąś partię i w moim okręgu nie byłoby Polski Fair Play to pewnie bym na nich zagłosował.

Argumenty za:
1. Kwestie światopoglądowe mam gdzieś. Jedynie chciałbym, by było przestrzegane prawo do życia i jestem za tym, by obecna ustawa antyaborcyjna pozostała w obecnym kształcie: tj. prawo do aborcji tylko w wyjątkowych przypadkach. Takie kwestie jak LGBT, kościół itp. są dla mnie
Pobierz chad190 - @MilionoweMultikonto: Nie głosowałem na PiS, jednak gdybym miał zagłosować ...
źródło: comment_jQdWjA9gJ6IG6r24fcHBBDT9u4BcSMiE.jpg
@MilionoweMultikonto: Jak pisu nie lubie tak trzeba przyznać, że to jedyna partia która dotrzymuje słowa i programu. Ludzie im ufają, bo ich nie oszukali.
Sam jestem zwolennikiem Gwiazdowskiego, ale patrzmy jakie są inne partie - PO? No #!$%@? prosze cie, czy oni kiedykolwiek dotrzymali choćby jednej obietnicy? Trzeba być skończonym kretynem żeby oddać głos na ex komuchów. Zaufałem im raz, a potem napluli mi w ryj robiąc odwrotność tego co obiecali