Wpis z mikrobloga

Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?

Chcę to usłyszeć od Ciebie, chcę znać prawdę, chcę znać Twoje poglądy, a nie oszczerstwa opozycji!

Myślę że jest w tym jakiś sens, którego jeszcze nie rozumiem. Jeżeli mnie przekonasz to na jesieni zagłosuję na PiS. (wrzucę zdjęcie karty)

Zaplusujcie jeżeli chcecie dzielić się prawdą i do niej dążyć.

#wybory #pis

Z góry dziękuję za poważne podejście do mojego pytania. #polityka
  • 230
@MilionoweMultikonto:

1. Aby PO nie wygrało
2. Mają swoje wady, ale nie są najgorsi, ba w od 89 roku to najlepszy dla mnie rząd w Polsce.
3. Nie plują jadem na kościół oraz wartości które wyznaje.
4. Nie będzie homozwiazków !!!
5. Uwielbiam Jarka za jego styl bycia
6. Lubię Dudę za memy z nim, dzięki wykopowi na niego głosowałem i będę głosować nadal!
7. Miałem nie iść na te wybory,
@MilionoweMultikonto
1) Konsolidacja służb administracji skarbowej z trzech osobnych w jedną samodzielną jednostkę budżetową zarządzaną jednolicie, tym samym eliminacja patologii przy właściwości organów takich jak przerzucanie się obowiązkiem podjęcia czynności niczym gorącym jajem przez dwie skarbówy
2) Zwiększona penalizacja wyłudzeń vatowskich z maksymalnie 5 lat (ale najczęściej grzywien) do przy największych przypałach nawet 25 lat
3) Wzrost wykonania budżetu państwa z 280mld (2014) do 380 (2018)
4) Współpraca z OECD, chociażby w
@Sweet_acc_pr0sa Ta, tak się kręcą jak się kręciły, szczególnie że dochody budżetowe wzrosły o 100mld, same dochody z VATu o 50mld, z czego dobre 30% udaremnionych kwot nienależnych zwrotów w wyniku kontroli, których w od 2016 przeprowadza się sukcesywnie mniej przy stosunku kontroli wszczętych do zakończonych postępowaniem podatkowym 80% XDDDDDD
No ale jo bo Ty prowadzisz rzabke, przyszedł jakiś butny #!$%@? i śmiał śmieć śmieć kazać Ci pokazać PKPiR bo na pewno
@mwmichal Też tak uważam ale dlatego debata publiczna w Polsce jest bipolarna. Nie mogę powiedzieć że popieram to co Pis robi skarbowo bo mnie kamienuje opozycja, ani nie mogę powiedzieć że nie podoba mi się stroszenie piór przed Unią bo mnie kamienują rządowi lojaliści.
Niestety dziś jest jak na dworcu w latach 90', mniej na #!$%@? dostaniesz jak powiesz że jesteś za Legią niż że nie oglądasz piłki. To zmierza naprawdę do
4) Współpraca z OECD, chociażby w postaci wprowadzenia polskiej wersji sprawdzonego na zachodzie SAF-T (JPK)


@vikingbrigand: JPK wprowadziła Platforma ¯\(ツ)_/¯.

Co do "upraszczania" podatków to tak sobie skoro, za szacunkami Grant Thornton, spośród 314 stron nowelizacji pięciu głównych ustaw podatkowych uchwalonych w 2018 r.:

204 strony – to treści dodane do dotychczasowych tekstów,
105 stron – to treści zmienione
5 stron – to treści uchylone.

Co do jedynki i zjednoczenia
@SwordPL:
Z JPK masz rację, sprawdziłem, kajam się :)

Nie uważam żeby ilość dotykanego tekstu była rzetelnym medium tego czy przepisy w praktyce są skomplikowane czy nie. Pisząc o upraszczaniu mam na myśli ułatwianie rozliczeń publicznoprawnych zagranicznym kozakom którzy wjeżdżają tutaj z całym działem prawnym odpowiedzialnym za składanie wniosków o interpretacje itp., dla maluchów to jest ryczałt, niech piszą PKPiR i tyle. Nie znam za dużo przedsiębiorców którzy robią 1.2mln euro