Wpis z mikrobloga

@uytx: dodam tylko, że od czasu trzeba odjąć 38 sekund bo z entuzjazmu i zmęczenia nie wyłączyłem zegarka od razu ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kinja: W sumie to miesiąc z przerwą jeszcze, bo chory byłem. Teraz chcę trochę więcej tupać bo pogoda ładna i zdrowie wróciło. Serducho może też szybciej biło przez kofeine i tauryne w przedtreningówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@uytx: Całkiem możliwe. A czas faktycznie krótki, wiec w sumie bym się tym nie przejmowała. Zawsze możesz sobie popróbować jakie tętno przy takich tempach byś miał. No i nie mówiąc o tym, że w przypadku amatorów monitorowanie tętna to taki dodatek a nie jakieś must do. ;)
@uytx: raczej za mało kroków na minutę. To były zawody, tak? Czyli trzymałeś raczej wysokie tempo. W takim razie kadencja powinna być bliżej 170+ (najlepiej 180+). Wtedy bieg będzie lekki i bardziej ekonomiczny, bo nie będziesz używać dużo siły.
@sz-n: Powiedzmy, że zawody. Bardziej bieg charytatywny, nie walczę jeszcze o stawkę ale wiadomo że każdy chce być jak najwyżej.

Reasumując, na treningach skupić się nad tym żeby robić więcej kroków/min i nie wydłużać sztucznie kroku, bo tracę na tym energię
@uytx: czytaj dużo, tylko pamiętaj, że to tylko ludzie opisują swoje doświadczenia. Każdy jest inny i musisz sam ocenić, co jest dla Ciebie dobre, a co nie (albo jeszcze nie). Jak zaboli, to reaguj. Jak coś, to polecam się.

@sz-n: @uytx: @Kinja: Maksymalne tętno to sprawa indywidualna... jeden biegnie życiówkę 10k z czasem 40:00 na tętnie 180, a drugi na 160 i będzie to taki sam wysiłek dla nich, bo mają różne Hrmax. Druga sprawa czy kadencja była brana z paska czy zegarka, jeżeli z zegarka to ostro przekłamuje. Kadencją, aż tak bym się nie przejmował, bo ona Ci się i tak wyrobi przy szybszym biegu.
@uytx: Jakiego zegarka używasz? Tętno jak najbardziej w porządku, to jednak zawody i tętno ma być bardzo wysokie. Co do kadencji i kroków - przyjdzie z czasem. Gratuluję fajnego wyniku, widać, że dałeś z siebie sporo i o to chodzi :)
@Kinja: "Faktycznie wysokie to tętno." Nie strasz Kolegi, niektórzy mają tendencję do notowania wyższego tętna w stosunku do innych. Zresztą tak wysokie wartości tętna świadczą o niskim poziomie wytrenowania