Wpis z mikrobloga

  • 0
Ludzie ludziska z #silownia #wroclaw
Od poniedziałku chciałam zacząć coś robić z zimowym sadełkiem a jestem kompletnym laikiem w tym temacie.
Chciałby ktoś podszepnąć co i jak?
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@psposki są, oglądałam i czytałam :) ale przypominam tylko że każdy organizm jest inny :) i każdy potrzebuje czegoś innego :)
  • Odpowiedz
@lofra: Każdy potrzebuje tego samego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciągłego zwiększania obciążenia. Jeżeli natomiast chodzi o plany dla początkujących typu greyskull, 5x5, SL, to tylko ten pierwszy zawiera w sobie jakiś prosty mechanizm autoregulacji i dlatego jest najbardziej polecany.
  • Odpowiedz
@lofra: dieta to mniej żreć, najlepiej rozłożyć makrosy 2g białka na kg masy ciała, reszta czyli węgle i tłuszcze dowolnie. Kalorykę wyliczysz w każdym kalkulatorze w internecie. Od twojego zapotrzebowania do utrzymania wagi odejmujesz 400 i masz deficyt. Wszelkich podstaw dowiesz się z opracowania do greyskulla bo tam @Kasahara objął cały temat
  • Odpowiedz
@lofra: nie czytaj, nie oglądaj, nie słuchaj żadnych porad i metod zrzucania wagi/tłuszczu. Jedyne co potrzebujesz to więcej potu i trochę zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia. Np. o 10%, efekty same przyjdą, tylko praca, praca i jeszcze raz praca na siłowni lub bieżni. Jak nie wiesz jak ćwiczyć to instruktorzy na siłowni pokażą poprawną technikę. Mówię to ja, od 85 do 72 kg, maratony uliczne, górskie, triathlony za mną. Bez żadnych wymyślnych
  • Odpowiedz
@hummel:

Jak nie wiesz jak ćwiczyć to instruktorzy na siłowni pokażą poprawną technikę.

Z tym może być bardzo różnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiele już widziałem w internecie/na żywo treningów rozpisywanych/wykonywanych przez trenerów z sieciówek w sposób delikatnie mówiąc "oryginalny". Co też nie znaczy, że nie można trafić na osoby bardzo kompetentne, no ale to jest loteria.

@lofra:
Gdybyś miała jakieś wątpliwości co do podstaw techniki,
  • Odpowiedz
@lofra wykup BeActive, na promocjach wychodzi ok. 40 zł na miesiąc za pół roku, a jak wykupisz wejście do 16 to mniej niż trzydzieści. Masz nieograniczony dostęp do większości dobrych klubów, siłowni, basen, jogę i wszystko inne. A jak pracujesz to może twoi pracodawcy mają kartę Multisport :D
  • Odpowiedz
@Zelber: mówimy o osobie która chce zrzucić parę kg lub cm, wystarczy że pokaże jak sobie kręgosłupa nie połamać na maszynie albo że na bieżni biega się do przodu. Jak zrzuci zimową oponkę, stwierdzi że bieganie/crossfit/ciężary/wiosła/cokolwiek innego się podoba i zechce osiągnąć wyższy poziom wtajemniczenia to wtedy znajdzie odpowiednią osobę/zespół do regularnych treningów :) a póki co najlepsza i jedyna prawdziwa metoda - mniej jeść, więcej biegać/ćwiczyć :) nic ponadto przez
  • Odpowiedz
@hummel: No mnie osobiście nic tak nie zniechęca jak robienie czegoś na pół gwizdka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdybym miał pomachać bez żadnego celu i wysiłku na maszynach to po 2 tygodniach by mi się znudziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zelber: jeszcze raz powtórzę, OP chcę na tę chwilę tylko zrzucić parę kg/cm, jak to zrobi to sama zdecyduje czy potrzebuje tylko trochę ruchu i rozsądniejszą dietę, czy wkręcenie się w sport na poważniejszy poziom. A póki co to potrzebuje tylko i wyłącznie więcej ruchu i niewiele mniej jedzenia. Myślę że nawet jak zostanie przy tej samej ilości, ale samym ruszeniem się z kanapy i podkręceniem metabolizmu zrzuci te kg. Swoje
  • Odpowiedz